Piątek, 06 grudzień 2019, Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-6°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Bardzo zła
04.12.2019, 14:23 | czytano: 2070

Finał inwestycji w Skawie Górnej

Nowy chodnik, kanalizacja deszczowa, poszerzona jezdnia oraz odnowiona nawierzchnia, to efekty zakończonej przed kilkoma dniami przebudowy drogi Skawa – Raba Wyżna.

Główna droga biegnąca przez Skawę Górną, od strony kościoła do granicy miejscowości, została kompleksowo rozbudowana.

Zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu obejmowało budowę lewo i prawostronnego chodnika o szerokości 2 metry na odcinku prawie 2 kilometrów.

W ramach inwestycji wykonano przebudowę zjazdów indywidualnych, publicznych oraz skrzyżowań drogi powiatowej z drogami gminnymi. Przebudowie uległy przepusty drogowe, sieć elektryczna oraz teletechniczna. Wzdłuż całego odcinka rozbudowano kanalizację deszczową. Droga została poszerzona, a jezdnia zyskała nową nawierzchnię. Na całej długości odcinka wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Koszt całości inwestycji wyniósł nieco ponad 7 mln złotych i był finansowany ze środków budżetu Powiatu Nowotarskiego w wysokości 5,5 mln złotych (z czego 2,9 mln złotych pozyskano z Programu Rozwoju Gminnej Infrastruktury Drogowej w latach 2016 – 2019) oraz ze środków gminy Raba Wyżna w wysokości 1,5 mln złotych.

Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe ZIBUD Grzegorz Zając z Kamienicy.

Źródło: PZD Nowy Targ, oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
moja kamienica i nic wam do tego08:43, 5 grudnia 2019
Do a:

Tyś jest zadłużony :D
dróżnik08:13, 5 grudnia 2019
A czemu na drogi gminne narzekacie? Przecież w Bawarii drogi gminne zwykle są śrutowe, a jak jest asfalt to łata na łacie. A po drugie jak ktoś się buduje daleko w polach, bo spokój, ptaszki itp., to niech nie żąda później asfaltu, kanalizacji i oświetlenia żeby mu gmina doprowadziła. Te kilkadziesiąt zł podatków co rocznie płaci nie wystarczy
Gratulacje17:33, 4 grudnia 2019
Kolejna zakończona inwestycja powiatowa. Brawo! Tylko czemu gminy nic nie robią? Za parę lat będziemy jeździć tylko po drogach powiatowych bo inne już się nie będą nadawały.
XXX15:38, 4 grudnia 2019
No nie tak do końca!!! Do granicy ze Spytkowicami jest jeszcze kilka metrów... Mieszkańcy Skawy przy granicy ze Spytkowicami nadal czekają na chodnik. Przy inwestycji na 7 mln zł. zabrakło kasy na ok. 100-200m chodnika.
a14:33, 4 grudnia 2019
Czyli kolejne zadłużenie w gminie Raba Wyżna....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij