Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Szczawnica i okolice
Clear
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clear
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clear
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Clear
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 56
Clear
21°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 62
Clear
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.01.2020, 18:00 | czytano: 4104

Gmina Poronin rozpoczyna duży projekt edukacyjny

Arch. Podhale24.pl

1,6 miliona złotych przyznano gminie Poronin na realizację dużego programu edukacyjnego pn. „Wiem i potrafię”. W zajęciach ma wziąć udział kilkuset uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli, a projekt ma trwać dwa lata.

Wójt Anita Żegleń (na zdjęciu) tłumaczyła na ostatniej sesji Rady Gminy Poronin, że na terenie gminy powstaną dwa tzw. laboratoria wiedzy i doświadczeń. Będą to nowoczesne sale, pracownie międzyszkolne, w których będą prowadzona zajęcia matematyczno-przyrodnicze dla uczniów klas od I do VIII. W nowoczesny sposób, oparty na doświadczeniach i eksperymentach, uczniowie będą się w nich uczyć wiedzy z różnych dziedzin. Laboratoria znajdą się w dwóch największych szkołach w gminie – w Zębie i Poroninie. Łącznie zaplanowano 560 godzin zajęć, odbędą się zajęcia z kodowania, zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczniowie będą dowożeni na zajęcia. Zaplanowane są również szkolenia dla nauczycieli np. programowania i robotyki. Pracownie zostaną odpowiednio wyposażone i przystosowane do potrzeb laboratorium. Każda szkoła dostanie po kilkanaście laptopów, tablice interaktywne, sprzęt do robotyki, programy komputerowe, nowoczesne pomoce dydaktyczne. Łącznie zaplanowano na to 1,6 mln zł. - Nie ukrywam, że jestem bardzo dumna z tego, że udało się ten projekt paniom napisać - mówiła na ostatniej sesji, dziękując jego autorom i osobom, które pomogły go przygotować.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Andrzej08:18, 18 stycznia 2020
My też są dumni że obiecała pani zeglen trasy pod kuligi ze współpraca z TPN a tu nic była to obietnica przed wyborcza a po wyborach wiadomo
to było przerabiane w jst21:40, 17 stycznia 2020
po pół roku uczniowie nie bedą chodzić
nauczyciele bedą zmęczeni i pójdą na L4
baciok@18:17, 17 stycznia 2020
Podchodzę sceptycznie do tych wszystkich róźnego rodzaju projektów.
Inwestowanie w oświate powinno być systematyczne
Mówię jak jest18:11, 17 stycznia 2020
Brawo Pani Wójt ! To jest właśnie dobra zmiana, poprzednicy za bardzo przyrośli do stołków i zamiast pracowac dla dobra mieszkańców utrzymywali tylko bezużyteczne stanowiska (np. wicewójta z niewzruszalnym Buńdą) czy dobierali sobie doradców do... nic nie robienia (np. doradca wójta Stocha A.Gąsienica - Makowski)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij