Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Jabłonka i okolice
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 84
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
24.01.2020, 12:09 | czytano: 8953

Podhale jednoczy się w pomocy dla 12-latka z Leśnicy. Dołącz do ludzi wielkiego serca

Fot. Archiwum rodzinne

Choroba 12-latka z Leśnicy poruszyła serca wielu mieszkańców Podhala. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca, a coraz osób sięga po portfele.

Daniel Waluś z Leśnicy to 12-latek, który od 6 lat toczy najdramatyczniejszą z walk – walkę o życie. U chłopca wykryto neuroblastomę, groźny nowotwór. Walka z chorobą trwa kilka lat. Rodzice wyprowadzili się z Podhala do Niemiec, żeby go ratować. Metody leczenia w Niemczech powoli się jednak wyczerpują, jedyną szansą dla ich synka jest immunoterapia w Barcelonie. - To jeden z dwóch ośrodków w świecie, który stosuje najnowocześniejszą terapię w walce z neuroblastomą i mimo że lek jest nadal w fazie badań, przynosi zadowalające rezultaty. Danielek został już zakwalifikowany do tej terapii, jednak ubezpieczenie nie pokrywaj kosztów, które są kosmiczne -180 tys. euro - mówi mama chłopca Jadwiga Waluś.

Rodzinna tragedia poruszyła wiele osób. Zbiórki pieniędzy dla chłopca prowadzone są na Podhalu i w Stanach Zjednoczonych. Nowożeńcy przekazują na leczenie chłopca pieniądze zebrane na weselu, w internecie prowadzone są licytacje przekazanych darów, organizacje i stowarzyszenia organizują zbiórki, organizowane są imprezy charytatywne. Zebrano już dużą część pieniędzy, ale to jeszcze za mało. Dlatego w najbliższych dniach odbędą się kolejne wydarzenia charytatywne.

W sobotę w remizie w Leśnicy odbędzie się zabawa. Wystąpią m.in. Gronicki, kabaret Śleboda, Murań i DJ Fazi, a dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenia 12-latka.W Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się cykl spektakli wystawianych w dniach 29-31 stycznia. Dochód ze nich będzie przeznaczony na leczenie Danielka Walusia z Leśnicy.Chcesz pomóc? Szczegóły tutaj:
https://www.facebook.com/jadwiga.kwakwalus
https://www.facebook.com/donate/458600504844013/2825149430909582/
https://www.facebook.com/groups/609646126456872/

r/
najnowsze informacje
komentarze
baciok@17:38, 24 stycznia 2020
Do nick amen
Masz pisać coś głupio to nie pisz.
Milczenie jest oznaką pokory.
amen16:10, 24 stycznia 2020
Oby ludzie dawali dla tego dziecka równie hojnie, co dawali na domy i samochody Owsiakowi.
jaga215:34, 24 stycznia 2020
Jakie to życie bezcenne. Dopóki jest nadzieja trza ratować. A jeden drugiemu życie odbierze . Życie ktore bylo radością dla niejednej matki
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij