Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Nowy Targ i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-5°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-5°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-4°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-6°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
-7°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 72
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
03.02.2020, 13:24 | czytano: 4897

Wpadł poszukiwany listem gończym 22-latek. Miał wyrok m.in. za fikcyjne pokoje w Zakopanem

Fot. Policjia

Poszukiwany 22-letni oszust, wynajmujący fikcyjne kwatery w Zakopanem i nad polskim morzem, został zatrzymany przez krakowskich policjantów.

Krakowscy policjanci zatrzymali 22-latka, który ukrywał się w Katowicach. Mężczyzna posiadał na swoim koncie kilka wyroków sądu, wedle których powinien trafić do zakładu karnego na okres ponad 5 lat. 22-letni oszust wynajmował za pośrednictwem Internetu kwatery, którymi w rzeczywistości nie dysponował.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie udali się do Katowic, gdzie według zgromadzonych informacji w jednym z mieszkań na Załężu miał przebywać poszukiwany przez nich 22-latek, który dopuścił się szeregu oszustw. Polegały one na umieszczaniu w Internecie ofert wynajmu kwater na terenie Zakopanego bądź nad polskim morzem, którymi mężczyzna w rzeczywistości nie dysponował i nie miał do nich żadnych praw. Aby uwiarygodnić swoje ogłoszenia, dołączał do nich zdjęcia, które miały zachęcić wczasowiczów do wyboru jego ofert. Zainteresowani wpłacali zaliczki na konto oszusta, by w ten sposób dokonać rezerwacji wybranego miejsca. Na ogół w tym momencie kontakt z ogłoszeniodawcą się urywał. Wiele osób o oszustwie dowiadywało się jednak dopiero po przyjeździe na miejsce, kiedy okazywało się, że podany adres bądź kwatera nie istnieją.

Za przestępczą działalność mężczyzna ścigany był listem gończym. Ponadto kilka różnych sądów wydało wobec niego nakazy zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego bądź aresztu śledczego, celem odbycia łącznie ponad 5 lat kary pozbawienia wolności.

22 stycznia br. funkcjonariusze, obserwując blok, w którym miał przebywać poszukiwany, zauważyli, jak wchodzi do niego kobieta, która miała z nim zamieszkiwać. Policjanci wiedzieli, że poszukiwany jest w mieszkaniu, jednak gdy zapukali nikt nie otworzył. Z mieszkania natomiast słychać było różne odgłosy szamotaniny. Nie mogąc dostać się do środka, policjanci poprosili o pomoc w otwarciu drzwi straż pożarną, która po przybyciu na miejsce otworzyła je siłowo. Po wejściu kryminalni zastali tam poszukiwanego. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Następnego dnia trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. Ponadto wobec mężczyzny toczą się obecnie inne postępowania, po których zakończeniu jego kara może zostać dodatkowo zwiększona.

Źródło: KWP Kraków, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
:)22:45, 3 lutego 2020
Nie żal mi tego oszusta i tych internetowych turystów, ,,lemingów,, co jadą do Zakopanego.
niech posiedzi20:28, 3 lutego 2020
No tak. Łatwiej kraść, jak pracować. Żałosny typek.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij