Środa, 30 wrzesień 2020, Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Zakopane i okolice
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.02.2020, 17:30 | czytano: 3482

Koncepcja ścieżek rowerowych w Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego 2030

zdj. UMWM

Podczas wyjazdowego posiedzenia zarządu województwa małopolskiego, samorządowcy zaaprobowali dokończenie, a nawet rozszerzenie ścieżek rowerowych VeloMałopolska. - Budowa ścieżek jest wstępem do budowy infrastruktury wokół nich, która zostanie potwierdzona dokumentem mającym charakter strategii - podsumował marszałek Witold Kozłowski.

Dyskusję zdominowały tematy obszarów zmarginalizowanych, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, koncepcja ścieżek rowerowych w Małopolsce, dziedzictwo kulturowe regionu i lista przedsięwzięć strategicznych.

Podczas spotkania w klasztorze o.o. Cystersów w Mogile zarząd województwa małopolskiego zastanawiał się przywilejami i ograniczeniami parków krajobrazowych i uzdrowisk, preferencyjnymi warunkami finansowania. Rozmawiano o montażu finansowym dróg lokalnych, ułatwieniach przy tworzeniu nowych miejsc pracy, edukacji i przeciwdziałaniu ubóstwu. Omawiając obszar strategicznych inwestycji podkreślono znaczenie warunków preferencyjnych dla przedsiębiorczości, zlokalizowanej na obszarach chronionych.

Gremialnie zaaprobowano dokończenie, a nawet rozszerzenie ścieżek rowerowych VeloMałopolska. - Budowa ścieżek jest wstępem do budowy infrastruktury wokół nich, która zostanie potwierdzona dokumentem mającym charakter strategii. Nowe ścieżki powstaną w ścisłym powiązaniu z najważniejszymi atrakcjami w naszym regionie - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Przypomnijmy, VeloMałopolska to Zintegrowana Sieć Tras Rowerowych w Województwie Małopolskim, największy w Polsce projekt budowy tras rowerowych. Rowerzyści będą mogli skorzystać z prawie 1000 kilometrów dobrze oznakowanych ścieżek, które połączą najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Projekt zakłada budowę ośmiu tras rowerowych: Wiślana Trasa Rowerowa – WTR, VeloDunajec, VeloMetropolis (małopolski odcinek trasy EuroVelo 4), VeloNatura (małopolski odcinek trasy EuroVelo 11), VeloSkawa, VeloRaba, VeloPrądnik oraz VeloRudawa. Planowany termin zakończenia projektu to 2020 r.

UMWM, opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Wiki21:02, 15 lutego 2020
Na tych ścieżkach co 100 metrów powinno pisać PIS. I wtedy mniej by było chamów na ścieżkach.
Rower19:21, 15 lutego 2020
Mombasa Asad a zdziwił byś się ile ludzi jeździło przed zimą ścieżką dookoła jeziora. Przyjedź zobaczyć w maju.
Andrzej D19:16, 15 lutego 2020
W szpitalach i tak jest lepiej niż za PO-PSL już zapomnieliście? " Miliard dla szpitala... Mówię chłopie q.... masz tych szpitali co drugą ulicę! Zamknij cztery i przyjdź po 200 baniek a nie po miliard". Tak się załatwaiało sprawy za PO-PSL w służbie zdrowia. No ale już zapomnieliście albo nie chcecie pamiętać. Tylko PIS bo Polska się rozwija.
Białcoń17:04, 15 lutego 2020
@TURYSTA
BO Na ścieżkach rowerowych nie robi się kasy
Mombasa Asad14:56, 15 lutego 2020
Kto będzie jeździł tymi ścieżkami? Emeryci z Niemiec wraz z polską elytą? Sorry... błąd. Emeryci z Niemiec wraz z dekoracjami z Bliskiego Wschodu.
Turysta12:11, 15 lutego 2020
Jak to jest że 2 najbardziej turystyczne miejscowości jak Białka i Bukowina nie mają żadnej trasy rowerowej ????
Srebrny11:41, 15 lutego 2020
@ Andrzej D
Twoja ukochana partia pisu potrafi nawet z takich instytucji kasę zapier jak PCK którą przeznaczyli na kampanię D
Wolna Europa11:23, 15 lutego 2020
Do Andrzej D
Był wybór przeznaczyć dwa miliardy zł na onkologię albo na TVP
PiS wybrał TVP , posłanka pisu z radości pokazała środkowy palec opozycji i chorym na raka . .
Palec posłanki09:52, 15 lutego 2020
Do Andrzej D
PiS miał teraz do wyboru przekazać dwa miliardy na onkologię albo TVP kurskiego i jego propagandę.
Pis wybrał propagandę a umierających zostawił na cierpienie
Andrzej D01:03, 15 lutego 2020
sponsor 500+ Widzę że dopiero co skończyłeś litanie do drzewa.
sponsor 500+21:35, 14 lutego 2020
Andrzej D - nie pleć bzdur
za PiS nic i to kompletnie NIC się nie robi
Andrzej D21:06, 14 lutego 2020
Teraz to się wszystko buduje za 8 lat rządów PO-PSL to tylko było słychać że pieniędzy nie ma i nie będzie. Za PIS są i będą tylko wystarczy nie kraść.
zły20:17, 14 lutego 2020
I będą ,,ciągnoć,, z Polski autami z rowerami na bagażnikach ,,zakopianką,, na ,,ścieżki,,.I korki....
stasek19:07, 14 lutego 2020
a szaflary maja juz wszystkie scieszki
Tez rowerzysta19:04, 14 lutego 2020
Czy swiat już do reszty zwariował! Ścieżki i ścieżki. Rodzice wlokący zmęczone dzieci na wypasionych rowerach godzinami po tych ścieżkach bo taką moda. Dawniej graliśmy w piłkę, paletki szliśmy do lasu lub nad rzekę z rodzicami . Teraz tylko rower i ścieżka zero inwencji, zero budowania relacji z dziećmi, sąsiadami. Opamiętajcie się wreszcie bo za chwilę nie będzie pieniędzy na utrzymanie tych ścieżek i co wtedy. Porażka i urzędnicy bez wyobraźni.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij