Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 54
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 54
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 54
Rain
18°
Wiatr: 12.636 km/h Wilgotność: 62
Rain
13°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 78
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 54
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.04.2020, 10:21 | czytano: 4003

Nowa ścieżka rowerowa poprowadzi w głąb torfowiska

Arch. Podhale24.pl

Czarnodunajecka gmina planuje udostępnić dla turystów torfowiska położone pomiędzy Czarnym Dunajcem, a Odrowążem. Powstanie to kolejne 400 m. szlaku pieszo-rowerowego prowadzącego w głąb tego unikatowego obszaru.

W ostatnich dniach marca wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski podpisał kolejną umowę o dofinansowanie projektu pn. „Odkrywanie poprzez udostępnianie – poznajemy dziedzictwo pogranicza Polski i Słowacji”.

W ramach projektu poza wybudowaniem kolejnych dróg bezpośrednio łączących nowe obszary z transgranicznym szlakiem rowerowym wokół Tatr, zainstalowana zostanie luneta obserwacyjna. Zostanie ona usytuowana przy miejscu odpoczynkowym na szlaku bezpośrednio przy obszarze torfowisk, skąd roztaczają się przepiękne widoki na Babią Górę.

Dodatkowo w ramach projektu w centrum Czarnego Dunajca umieszczony zostanie totem multimedialny na którym przedstawiane będą rezultaty projektu jak i miejsca warte odwiedzenia na terenie gminy. Wydana zostanie też publikacja o dziedzictwie przyrodniczym tego transgranicznego obszaru.

Mikroprojekt realizowany jest wspólnie z partnerem: Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne i współfinansowany jest przez Unię Europejską.

r/ UG Czarny Dunajec
najnowsze informacje
komentarze
hultajnoga22:02, 1 kwietnia 2020
Rowerowego ześwirowacenia ciąg alszy. Dla (nawet nie) garstki cudaków.
żartowniś17:30, 1 kwietnia 2020
@wieśniak: jak to wieśniak -zapomniał ,że dziś prima aprilis
wieśniak14:25, 1 kwietnia 2020
Ścieżka rowerowa przez unikatowe torfowiska !? Mam nadzieje, że to tylko (bardzo zresztą kiepski) żart!
za komuny było lepiej?13:56, 1 kwietnia 2020
Bedzie solidne grzybobranie w tym rejonie , chyba ,że leśnicy będą tam dzień i noc czuwać jak to było kiedyś za komuny .
rowerzysta12:39, 1 kwietnia 2020
I super, tak trzymać :-)
Janek11:01, 1 kwietnia 2020
Prima aprilis ha ha ha
z łodrowąza10:49, 1 kwietnia 2020
Zajmijcie sie drogami a nie ścieżkami na wsi ludzie maja dosc roboty a nie na rowerze jezdzic wjechac na dzialki nie chcecie dac bo ptaszek bo bobry.O przypominam o bobrach mam prawie 1h zalany przez te c..e tama na tamie na piekielniku tego ug nie widzi co sie dzieje z polami warszawiakom dajecie dotacje a swoim co trzeba miec znajomosci w Gminie bo nikt nie oglosil przetargu
90 letni stryk10:27, 1 kwietnia 2020
Dejze Boze choć telo zeby sie kie przejechać onom drózynkom..
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij