Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Rabka Zdrój i okolice
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
12°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.05.2020, 13:28 | czytano: 10238

Złodziejska "dziupla" z kradzionymi częściami samochodowymi na Podhalu zlikwidowana przez policję

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby związane z przestępczością samochodową. W trakcie przeszukania „dziupli” policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt części samochodowych pochodzących z kradzieży. Członkowie grupy są podejrzewani o kradzież ekskluzywnych samochodów o wartości ponad 2 milionów złotych.

Krakowscy policjanci od kilku miesięcy prowadzili sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami pojazdów wysokiej klasy i sprzedawaniem ich na części. 13 maja wkroczyli jednocześnie na teren kilku posesji. Przeszukali adresy na terenie Krakowa, powiatu krakowskiego, nowotarskiego i woj. świętokrzyskiego.

W trakcie działań kryminalni zatrzymali 43-letniego lidera grupy z powiatu krakowskiego i jego 24-letniego wspólnika z powiatu kazimierskiego. Policjanci zlikwidowali też „dziuplę” złodziei, znajdującą się na terenie powiatu nowotarskiego, w której ujawnili i zabezpieczyli ponad 50 różnych części od ukradzionych samochodów. Zabezpieczone zostały także telefony, gps-y, dokumenty oraz gotówka w łącznej kwocie ponad 200 tysięcy złotych, która jak podejrzewają policjanci, pochodzi z przestępstwa. U jednego z zatrzymanych kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ostrą amunicję i karabinek pneumatyczny.Członkowie grupy działali od prawie roku, głównie na terenie województwa małopolskiego. Mają na swoim koncie kilkanaście kradzieży. Kradli głównie ekskluzywne marki takie jak Audi i BMW, zarówno z ulic i posesji. Kradli m.in. metodą na tzw. walizkę przechwytując sygnał nadawany z kluczyka właściciela pojazdu. Suma strat związanych z działalnością grupy to ponad 2 miliony złotych.

43-latek i 24-latek w prokuraturze usłyszeli zarzuty udziału wspólnie z innymi osobami w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się kradzieżami z włamaniem do samochodów, ich demontażu i sprzedawaniu na części. Dodatkowo, starszy z nich usłyszał zarzuty kradzieży 11 samochodów. Młodszy z kolei zarzuty dotyczące pomagania w ukryciu i zbyciu części z 2 kradzionych pojazdów. W piątek (15 maja br.) sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za kradzież samochodów kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za udział w zorganizowanej grupie przestępczej do 5 lat więzienia.Sprawa, jak mówią policjanci, jest rozwojowa,. Badane jest pochodzenie części samochodowych, skala działalności grupy i liczba osób zamieszanych w proceder.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Afryka23:27, 20 maja 2020
Do Dubaj: Audi i BMW jest marką ekskluzywną. Chociażby Audi A8 Lub BMW Serii 7 :)
marian08:52, 20 maja 2020
Ty BACA jak masz jakieś informacje na ten temat to powinna cie policja przesłuchać GDZIE TA DZIUPLA
Baca06:25, 19 maja 2020
W Kowancu sprawdzili?????
Dubaj20:51, 18 maja 2020
Zwykły auto złom a ekskluzywne marki to raczej nie Audi czy BMW.
Dociekliwy18:03, 18 maja 2020
Gdzie będzie licytacja części??
Potrzebuje silnik 4.2 do Garbusa
szuser15:10, 18 maja 2020
czy pod płaszczykiem szrotu?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij