Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 33.336 km/h Wilgotność: 64
Clouds
-0°
Wiatr: 33.336 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 33.336 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 33.336 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
28.05.2020, 08:27 | czytano: 9189

Wykonawca zszedł z placu budowy. Inwestycja przerwana

Zdjęcie archiwalne

Stanęła budowla wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Jedna atrakcji parku miała być gotowa do końca maja, ale już wiadomo, że jej budowa nie zostanie zakończona, bo wykonawca przerwał prace.

Doszło do sporu pomiędzy urzędnikami a firmą APIS POLSKA z Jarosławia o zapłatę za dodatkowe roboty. Nie wiadomo, czy uda się dojść do porozumienia, a cała sprawa nie skończy się w sądzie. Do tej pory, jak oceniają urzędnicy, zrealizowano ok. 60% prac.

- Na razie czekamy do końca terminu zakończenia prac. Trzeba zinwentaryzować te prace, które zostały wykonane. Potem zobaczymy - mówi burmistrz Leszek Świder.

Wodny plac powstaje w centrum parku, w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Składał się będzie z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Będzie też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.

r/
najnowsze informacje
komentarze
piotrek12:10, 29 maja 2020
spoko , inwestycje dokonczy firma kociołek z podegrodzia ...
j2319:34, 28 maja 2020
rdzawka plus podegrodzie kończe wykańczanie rabki
hmm15:18, 28 maja 2020
Nie jestem w temacie wiem jednak dobrze ktos tu napisal - wykonawca moze wpasc w pulapke... wspolczuje wszystkim prowadzacym dzis firmy budowlane i przystepujacych do zamowien publicznych, nie dosc ze biurokracja to jeszcze ceny poszly w gore materialy bo wszyscy budowali remontowali w czasie pandemii, koszty wzrosly a zeby utrzymac ludzi trzeba placic... tak naprawde nikt nie troszczy sie o wykonawce, masz zrobic i tyle, wykonawce ma sie za pachołka a ten musi szukac dodatkowych zrodel, kredytow.. to nie jest dzis latwy chleb jak sie komus wydaje. zaplata na koncu a zeby zrobic trzeba zainwestowac o tym nikt nie mysli...
epo11:54, 28 maja 2020
W/g informacji dodatkowe prace muszą być wcześniej uzgodnione , co i za ile , potwierdzone dokumentem zgodnie z umową , oraz nadzorem inwestorskim, bardzo często praktyka mówi inaczej , wykonawca zaniża kosztorys aby wygrać przetarg ,nie uwzględniając wzrostu kosztów , a potem szuka kasy , lub też wykonuje dodatkowe prace które to niby muszą być wykonane, żeby zarobić dodatkową kasę.kto wygra ten spór w dużym procencie zależy od sporządzonej umowy, jak dobrze spisana i jest respektowana to wykonawca może dużo zapłacić , jak nie to Urząd zabuli .
papka10:36, 28 maja 2020
niestety to się często zdarza ,inflacja wzrost cen usług i towarów, wykonawca wpada w pułapkę
Elżbieta10:14, 28 maja 2020
Za pracę trzeba zapłacić bo ludzie muszą żyć.
klajmber09:39, 28 maja 2020
a ktoś wie dlaczego na duzej sciance wspinaczkowej na bulwarach jest zakaz wspinania?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij