Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.05.2020, 18:48 | czytano: 4498

Akcja ratunkowa w górach

zdj. Podhale24

TATRY. Śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego został wezwany na pomoc turyście, który powiadomił, że doznał urazu nogi. Do wypadku doszło w rejonie Gęsiej Szyi - informuje ratownik dyżurny Rafał Mikler.

Ubiegły tydzień był tragiczny w statystykach ratowników - dwa wypadki śmiertelne, do tego kolejne wypadki spowodowane poślizgnięciami na zalegających jeszcze w dużej ilości śniegach i upadki, na szczęście skończone tylko kontuzjami.

"Niestety nie pomagają informacje i prośby by rozsądnie wybierać cele swoich wędrówek, stosownie do swoich umiejętności, wyposażenia i panujących w Tatrach warunków. Ratownicy mieli sporo pracy" - podsumowuje Adam Marasek.

Ratownicy przypominają, że ten tydzień pogodowo także nie sprzyja wycieczkom. W Tatrach jest zimno, pada śnieg, deszcz lub deszcz ze śniegiem. - Warunki w górach są zimowe, widoczność ograniczona, a szlaki częściowo zasypane i na pewno śliskie. Odradzamy wycieczki w wyższe partie Tatr - dodaje ratownik TOPR.

s/
najnowsze informacje
komentarze
klio10:47, 30 maja 2020
Tym pseudo turystom to można gadać jak do ściany.Dlaczego nie wykupią sobie specjalnego ubezpieczenia jak chcą wybierać karkołomne wycieczki.My jadąc za granicę kupujemy zawsze polisę.TOPR powinien coś takiego zasugerować i każda taka akcja pomocy do takiego głupiego wypadu w góry niech będzie zapłacona z takiej polisy a nie za darmo dla kogoś z takim ''widzimisię''.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij