Środa, 15 lipiec 2020, Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
Nowy Targ i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 48
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 48
Clouds
23°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 48
Clouds
25°
Wiatr: 0.9 km/h Wilgotność: 44
Clouds
24°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 44
Clouds
19°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 48
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.06.2020, 10:37 | czytano: 5206

Dwóch obywateli Iraku zatrzymanych w Chyżnem

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Dwóch mężczyzn narodowości irackiej, zostało zatrzymanych na przejściu granicznym w Chyżnem. Jechali kradzionym samochodem do Warszawy.

W niedzielę około godziny 2 w nocy, na teren przejścia granicznego w Chyżnem podjechał Seat Alhambra na austriackich numerach rejestracyjnych. Podróżowało w nim dwóch cudzoziemców pochodzenia irackiego. Mężczyźni w wieku 45 i 49 lat przebywali legalnie w Europie. Jeden z nich posiadał niemieckie zezwolenie na pobyt, drugi zdobył obywatelstwo szwedzkie.

Cudzoziemcy tłumaczyli, że jadą w sprawach biznesowych z Włoch przez Słowenię, Węgry i Słowację do warszawskiej firmy produkującej żele antybakteryjne, której jeden z mężczyzn jest współwłaścicielem. Podczas kontroli granicznej okazało się jednak, że cudzoziemcy sprawy biznesowe będą musieli odłożyć na później. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem ustalili, że pojazd którym podróżowali widnieje w bazach danych INTERPOLU, jako skradziony w Austrii 25 lutego tego roku.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani i przewiezieni do Placówki SG w Zakopanem. Tam jeden z nich wyjaśnił, że samochód nabył w Wiedniu od znajomego Syryjczyka za kwotę 1650 Euro. Nie spisywał jednak żadnej umowy oraz nie posiadał żadnego dowodu zakupu pojazdu. Obcokrajowcy byli zdziwieni, ze przemierzyli pojazdem całą Europę, a zatrzymani zostali dopiero na Podhalu.

Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa paserstwa. Dodatkowo 49-latkowi, który nabył skradziony pojazd, na poczet przyszłych kar zatrzymane zostały środki pieniężne w wysokości 500 Euro. Skradziony samochód o szacunkowej wartości ok. 10000 zł został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem, do czasu przekazania stronie austriackiej. Następnie, po konsultacji z Prokuratorem Rejonowym w Nowym Targu, cudzoziemcy zostali zwolnieni.

Źródło: KOSG, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Brawo KOSG23:26, 2 czerwca 2020
Bardzo dobrze działają. Za ich wkładem nie mamy uchodźców i wirusa. Powinni dostać nagrody pieniężne.
Radek doskonały21:42, 2 czerwca 2020
Z tego co widzę to nie chyzne tylko winiarczykowka
Greg17:31, 2 czerwca 2020
Do "fan politycznej propagandy" - jak widać w powyższym artykule to wcale przestępcy nie poruszają się po Europie bezproblemowo. Jakby nie było schengen to stał byś po kilka godzin na każdej granicy...lepsza idea?
nie ślepy17:20, 2 czerwca 2020
Ma się rozumieć, że po wciśnięciu kitu wyszli wolno, żeby sobie ukraść następny samochód...bo do Warszawy jadą "biznesmeny"! Brawo! Na ten następny też umowy kupna ma się rozumieć nie "spiszą"...
czytelnik14:30, 2 czerwca 2020
"górol", przyznaj ze porostu to nie tobie ukradli auto tylko sąsiadowi więc porządne chłopy, jakby tobie by coś zrobili lub ukradli to byś pierwszy wołał o pomstę do nieba i czekał na Policje i nr 112 miał przy uchu...dobrze gorol, że Polska leży w Europie bo tak to byś nic wspólnego z Europą nie miał ....z twoją mentalnością :)
Szary13:47, 2 czerwca 2020
Do "góral" =Nie bądż Pan ignorantem ,Nasze służby dbają o nasze bezpieczeństwo. Gdyby się okazało ,że coś wysadzili ci " businesmeni" to dopiero byś Pan narzekał .Czujność i prawo ,to definicja bezpieczeństwa obywateli.
górol12:23, 2 czerwca 2020
a co ci Ci niby przestępcy zrobili .Najlepiej się zamknąć jak Białoruś .Polski naród ma mentalność ruską i nigdy z niej nie wyjdzie .Do Europy sie nie przyzwyczają nigdy .Ot taki zadufany naród.Wstyd za takich niby europejczyków .
fan politycznej propagandy10:54, 2 czerwca 2020
i to jest właśnie minus schengen, przestępcy mogą się po europie poruszać bez żadnych problemów...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij