Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Szczawnica i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
14°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 90
Clouds
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
21°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 77
Rain
22°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 75
Clouds
23°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.06.2020, 19:58 | czytano: 3591

Wotum zaufania dla burmistrza - decyzja w poniedziałek

NOWY TARG. W porządku obrad poniedziałkowej sesji Rady Miasta znalazł się Raport o stanie Miasta Nowy Targ za rok 2019 oraz uchwały o dotyczące wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza.

Sporządzanie corocznego raportu o stanie gminy to nowy obowiązek, który od tej kadencji władz samorządowych nałożyła nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym. Raport obejmuje dane wg stanu na koniec roku 2019 i sporządzony został po raz drugi. Obejmuje podsumowanie działalności w roku poprzednim, realizację programów, strategii i polityk, uchwał rady i budżetu obywatelskiego. Poszczególne rozdziały dotyczą demografii, Urzędu Miasta, miejskich jednostek organizacyjnych, finansów, gospodarki przestrzennej, założeń do Planu Zaopatrzenia w Ciepło, Energię Elektryczną i Paliwa Gazowe, Gminnego Programu Opieki Nad Zabytkami, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, rynku pracy, mienia komunalnego, inwestycji, transportu i komunikacji, środowiska naturalnego i gospodarki komunalnej, ochrony środowiska naturalnego, gospodarki komunalnej, edukacji, pomocy społecznej, kultury, sportu i rekreacji, promocji Miasta, współpracy krajowej i międzynarodowej, organizacji pozarządowych i bezpieczeństwa publicznego.

"Opracowany dokument jest źródłem wiedzy o działalności nowotarskiego samorządu. Znajdą w nim Państwo najistotniejsze dane dotyczące funkcjonowania Miasta Nowy Targ. Raport przedstawia ważne dla Miasta obszary działalności i zadania, a mianowicie: statystyki i liczby dotyczące poszczególnych zadań z zakresu samorządu, tj.: gospodarki, inwestycji, pomocy społecznej, edukacji, kultury, sportu i rekreacji. Zawiera informacje na temat realizacji polityki, programów i strategii, uchwał Rady Miasta oraz budżetu obywatelskiego. Jestem przekonany, że opracowany dokument dostarczy Państwu wszelkich niezbędnych informacji na temat funkcjonowania naszego miasta, a także jego potencjału rozwojowego i będzie pomocą do prowadzenia dialogu na temat przyszłości miasta" - napisał we wstępie do 124-stronicowego dokumentu Grzegorz Watycha.

Radni będą debatować nad opracowaniem, a po zakończeniu dyskusji przeprowadzone zostanie głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania.

Uchwała podejmowana jest bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady. Niepodjęcie tej uchwały jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu włodarzowi wotum zaufania.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Mieszkaniec06:52, 22 czerwca 2020
Co ta za Burmistrz i Rada, którzy przyznają i dają dawnym aparatczykom z czerwonego systemu Medal Zasłużony dla Miasta NT. Dodatkowo w dniu którego nie szanowali to jest 11. listopada. etc. Święta WP nie robią w mieście itd. Co to za władza co pozostawie w niepamięci naszych bohaterów. Tylko zabawy, bale i spory. Nasze pieniądz podatnika idą na wiele spraw których nie trzeba w mieście... Brak patriotyzmu i opieki nad wieloma sprawami miasta. Prtzychodzi czas wymiany,
Emeryt M...
ufcik22:28, 21 czerwca 2020
ufff uff. mam dylemat
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij