Piątek, 25 czerwiec 2021, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Szczawnica i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
20°
Wiatr: 13.248 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
21°
Wiatr: 9.468 km/h Wilgotność: 89 %
05.07.2020, 21:12 | czytano: 7765

Nowe oznakowania w Mieście. Nowe rondo już z nazwą

zdj. Podhale24

NOWY TARG. - Uzyskano zgodę na wykonanie oznakowania nazwy ronda na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Sikorskiego i os. Bereki. Przygotowano niezbędną dokumentację oraz podpisano umowę na oznakowanie nazwy ronda im. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia - informuje burmistrz Nowego Targu.


To nie koniec ostatnich zmian organizacji ruchu w Mieście. Na ul. Krzywej, przed Urzędem Miasta zmieniono lokalizację miejsca dla osób niepełnosprawnych. Miejsce dla osób niepełnosprawnych wyznaczono także przy ul. Wojska Polskiego przed blokiem nr 1. Przy ul. Kolejowa na odcinku od ul. Ludźmierskiej do Dworca PKP zmieniono lokalizację miejsc postojowych, oznakowano parkingi, przejścia i przejazdy rowerowe oraz wyznaczono linie segregacyjne.

- Obecnie w trakcie procedury zatwierdzania jest projekt organizacji ruchu na ul. Lotników, czyli wprowadzenie urządzeń oraz znaków drogowych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie, oznakowanie parkingów przy Aeroklubie oraz wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na całym odcinku ul. Lotników - dodaje Grzegorz Watycha.

s/
najnowsze informacje
komentarze
szofer20:22, 6 lipca 2020
@Kierowca codzienny.Kierowcy niech się skupią na ruchu na drodze, znakach drogowych.Nazwa ronda nie jest tablicą informacyjną według kodeksu drogowego.Wielkość tego ,,baneru,, rozprasza uwagę.
średniowiecze13:37, 6 lipca 2020
Wygląda jak połowa roztrzaskanego rydwanu. Hm, a może to przygotowania do zmiany nazwy Aleje Tysiąclecia. Fajny myk zrobił pasterz z owieczkami w Lublinie. Nic tylko ufać.
Olo12:27, 6 lipca 2020
I znowu zmiany w oznakowaniu czyli organizacja ruch pod dyktando szkoły jazdy. Brawo już niedługo a Nowy Targ zasłynie w kraju jako miasteczko ruchu drogowego dla nauki jazdy. A smog rośnie bo coraz więcej i więcej samochodzików z literką "L" więc stanie w korkach nie tylko w czwartki o soboty.
góralka10:41, 6 lipca 2020
Bardzo dziękuję za rondo im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Naprawdę się wzruszyłam, gdy zobaczyłam ten napis... Prymas Tysiąclecia zasługuje na naszą wdzięczność i pamięć.
Kierowca codzienny08:35, 6 lipca 2020
Do dyskrecja i dobry smak
Jestem przekonany, że i wielkość tablicy jak i samego tekstu została dopasowana do możliwości swobodnego przeczytania przez kierowców nazwy ronda. A rozmieszczenie napisów z czterech stron na dojeździe do ronda jest strzałem w dziesiątkę, nie trzeba głową kręcić. To przecież nie pomnik, który miałby wyraz artystyczny, ale tablica informacyjna dla licznych podróżnych spoza regionu, punkt orientacyjny. I ten cel informacyjny został w pełni osiągnięty, do tego bez rozpraszania uwagi.
Zakorkowany01:47, 6 lipca 2020
A kiedy rondo zostanie przebudowane? Bo obecnie korki z każdego kierunku. Chyba najwyższy czas na przebudowę??? ... :-)
Ministrant22:27, 5 lipca 2020
Znów ksiądz. Miasto księży
Gnom21:31, 5 lipca 2020
Wszystko oczywiście na miesiąc przed sezonem? A znowu nie zdążyli z pozwoleniami? Cały Watycha. Sukces, sukces. A tak poważnie kolejna czasowa wtopa. Kiedy była uchwała o nazwie a kiedy oznakowali? Wstyd i szczyt nieudolności inż. Leśnika
Janusz Widelec21:23, 5 lipca 2020
Super pomysł! Jak wiadomo, Stefan to był wielki miłośnik Nowego Targu. Brawo, że ma swoje rondo!
dyskrecja i dobry smak21:17, 5 lipca 2020
i po co do jasnej ch...y taki wielki baner z nazwą ronda??!!
Nie ma mniejszych??
Samo rondo piękne, kwiaty zieleń itd.
I takiego strupa na sam koniec postawią... żeby to wszystko zepsuć
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij