Piątek, 07 sierpień 2020, Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata
Szczawnica i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
27°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 54
Clouds
27°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 68
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.07.2020, 16:00 | czytano: 8740

Wielka inwestycja w Szaflarach stała się realna. Gmina dostanie 8 milionów złotych

Gmina Szaflary pozyskała 8 milionów złotych na budowę nowej pełnowymiarowej, wielofunkcyjnej sali gimnastycznej oraz nowej siedziby Gminnego Centrum Kultury Promocji i Turystyki oraz gminnej biblioteki.

Wójt Rafał Szkaradziński przyznaje, że łatwo nie było. Już w 2017 roku gmina złożyła wniosek o przyznanie dotacji do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, ale odpowiedź była odmowna. Wniosek uzyskał negatywny wynik podczas oceny, ale gmina odwołała się od tej decyzji i złożyła protest. Za drugim razem ocena była lepsza i projekt z Szaflar znalazł się na liście rezerwowej.

Wczoraj poseł Edward Siarka przekazał wójtowi informację, że znalazły się pieniądze na tę inwestycję i już wkrótce będzie mogła ona ruszyć. Dotacja wyniesie 8000000 zł.

Źródło: Urząd Gminy Szaflary, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
szuser15:52, 10 lipca 2020
Do Managera - dobrze gościu piszesz, tylko niewielka korekta"...Widać, że Polska ma bezgraniczną ilość pieniędzy, które może przekazać ... " tu wkleić trzeba nazwę firmy projektowej , firmy budowlanej , dostawcy mat. i wyposażenia a należy wykreślić słowo "samorządom".
Mieszkaniec18:39, 9 lipca 2020
Mieszkańcy czekają na oczyszczalnie ścieków, na wodociągi, na zaplanowane inwestycje gazowe, klimatyczne, a tu nic. Tylko pla, pla.
sumienie09:14, 9 lipca 2020
czy te ustawki władzy i lokalnych popleczników kiedyś sie skoncza?
rozdawnictwo i ic . tyle w temacie
wera08:40, 9 lipca 2020
Skasować wszystkie wydziały promocji w samorządach i administracji publicznej. Największa korzyść dla turystyki będzie jak zaoszczędzimy pieniądze i obniżymy podatek od nieruchomości. Prywatni przedsiębiorcy potrafią sami taniej i skuteczniej reklamować. Tylko zostawcie im pieniądze, a nie przeznaczajcie na utrzymanie budynków i posady dla kolejnych urzędników.
rentgen*08:13, 9 lipca 2020
Czy wy to ludzie widzicie?
przed wwborami na wszystko pieniądze są? Jak można przeczytać wiosek był na liście rezerwowej, na sesji Wójt jeszcze nie wiedział że dostanie i nagle z listy rezerwowej wniosek dostaje 8 mln zł?? Kiedy ta propaganda sie skonczy?
I nagle znalazło sie 8 mln zł? kto za tym stoi? i Czy to uczciwe wobec innych gmin i legalne?
Ech jak to pięknie wygląda
ocenka z Krakowa07:58, 9 lipca 2020
a gdzież to się znalazły
wywrotki pieniędzy ma ta nasza władza
oby z wywrotką pieniędzy nie jechać na zakupy za rok
Kolejorz00:07, 9 lipca 2020
A juź myślołem że spalarnia śmieci czytajac nagł?wek i przelciało mi przez głowę 8ml. łapówki ?...
Zed22:14, 8 lipca 2020
Zastanówmy się. 8 milionów na salę gimnastyczną i GCK. I teraz? czy to jest potrzebne? Która z wiosek będzie z tego korzystać? Skrzypne? Maruszyna? Bańska Wyżna? Przecież ta sala co jest to wystarczy Szaflarom!
A za 8 milionów możnaby dużo zrobić. Ile chodników? Ile dróg? Czy to jest potrzebne?
Wincek21:02, 8 lipca 2020
wszystko fajnie tylko szkoda że potem jest to nie dostępne dla zwykłego człowieka
Zajadła18:33, 8 lipca 2020
Komuś tu chyba będzie głupio po tym co wyprawiał na ostatniej sesji;)
Panie Januszu, chyba należy w końcu zaakceptować i docenić starania wójta. Zobaczymy czy ma Pan choć odrobinę honoru i umie się przyznać do porażki.
mieszkaniec18:02, 8 lipca 2020
I jak tam trolle. Do boju! hejtować. Brawo Panie Wójcie!!!
Manager17:45, 8 lipca 2020
Widać, że Polska ma bezgraniczną ilość pieniędzy, które może przekazać samorządom. Warto się jednak zastanowić, czy warto wyburzać zupełnie nową (dwudziestoletnią) i w zupełnie dobrym stanie technicznym istniejącą salę gimnastyczną przy Szkole w Szaflarach.? Fajnie jest dostać pieniądze od Państwa. Ale, kto potem będzie płacił za utrzymanie tego obiektu.? Wcale nie łatwo będzie organizować tam dochodowe imprezy. Choćby że względu na uciążliwy dojazd z drogi krajowej (wąskie ulice starego centrum Szaflar). Poza tym pobliskie Miasto Powiatowe Nowy Targ też rozbudowuje Miejski Ośrodek Kultury. To w przyszłości będzie będzie się odbywała rywalizacja o komercyjne imprezy pomiędzy MOK iem w Nowym Targu a Centrum Kultury w Szaflarach. Przecież to to absurd.! Lokalizacja takich obiektów winna być uzgadniana przez Samorząd Powiatowy. Przecież nie może każdy samorząd budować co tylko chce z pieniędzy wszystkich Polaków.!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij