Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 43
Clouds
12°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 43
Clouds
14°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 43
Clear
18°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 30
Clouds
17°
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 39
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 43
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
15.09.2020, 10:48 | czytano: 12241

Skrajnia znowu uszkodzona. Powiat chce remontować mostek w Pyzówce (video)

Fot. Czytelnicy

W niedzielę turyści ruszyli na boczne drogi, żeby ominąć korki na zakopiance. Mostek w Pyzówce znowu przezywał oblężenie. Po raz któryś z kolei doszło do uszkodzenia skrajni, która ma ograniczać wjazd ciężkich samochodów. Po raz kolejny skrajnia okazała się przeszkodą nie dla ciężarówek, ale dla zwykłych samochodów z rowerami.

Z powodu złego stanu technicznego na mostek nie mogą wjeżdżać samochody o masie większej niż 1,5 tony. Dotychczas nikt tego nie respektował, więc PZD postawił skrajnię ze znakami B-15 i B-16. Wywołało to duże niezadowolenie, bo dla wielu kierowców np. samochodów dostawczych był to wygodny skrót i alternatywa droga dla zatłoczonej zakopianki. Złoszczą się również kierowcy osobówek, którzy wożą na dachu samochodu rowery, bo ogranicza to przejazd pod skrajną. Już kilkakrotnie była ona uszkadzana, w niedzielę po raz kolejny. Problemem jest to, że dojazd do mostku prowadzi wąskimi i krętymi drogami, i na miejscu nie ma już możliwości manewru czy odwrotu. To wywołuje korki i frustrację kierowców.

Przez Pyzówkę prowadzi kierowców skrótem nawigacja. Nie ma w niej jednak informacji o ograniczeniu gabarytowym na mostku. W efekcie co jakiś czas, najczęściej samochody z rowerami na dachu, zahaczają o skrajnie, uszkadzają ją i swoje rowery. Albo kierowcy jadą na oślep, albo nie patrzą na znaki, albo są one nieczytelne. Efekt jest taki jak na zdjęciu.

Pytany o mostek w Pyzówce wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Kazimierz Bielak mówi, że powiat przystąpi do remontu mostku. - W pierwszej kolejności zlecimy ekspertyzę ze wskazaniem, jaki remont trzeba przeprowadzić. Ona odpowie nam na pytanie o zakres koniecznych prac. Chcemy zwiększyć tonaż mostku, może do 7,5 tony, czyli takiego, jaki był do 2013 roku. Chcemy wpisać to zadanie do budżetu na przyszły rok - dodaje.

Póki co, żeby ograniczyć wjazd ciężkich samochodów na mostek, PZD kolejny raz zamontuje skrajnię, ale niewykluczone, że tym razem będzie to solidniejsza konstrukcja.r/
najnowsze informacje
komentarze
Mieszkaniec22:51, 15 września 2020
Nie zgodzimy się na remont, póki nie zrobią chodnika wzdłuż powiatówki!! To skandal jak ludzie tu szybko jeżdżą, nie zważając na pieszych, nawet na dzieci! Wjeżdżając do Pyzowki jest znak z ograniczeniem do 40km/h - NIKT tego nie respektuje. Zapraszam policję, żeby sobie stanęli raz czy drugi przy kościele, podreperują budżet! W niedzielę nie da się spokojnie pójść do kościoła, a o spacerze czy przejażdżce na rowerze z dziećmi można zapomnieć...
Broda21:14, 15 września 2020
Wstyd dla pana Szeligi ( byłego zastępcy wójta) , pana parzygnata i pana smarducha! Pogratulowac
konsul20:42, 15 września 2020
Należy wprowadzić wizy na przejazd przez Pyzówkę oraz ten mostek i problem rozwiązany.można też na rogatkach wsi ustawić posterunki i pobierać myto, będzie na remont mostka.
dont slip tunajt19:25, 15 września 2020
Do włodarzy - bardzo proszę zróbcie remont tego mostku, jeśli zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy dorzucę się ale wierny lud chcę zobaczyć Gwiazdę Pienin na otwarciu tej jakże pożądanej "inwestycji"..
pol18:35, 15 września 2020
Kierownicę i siodełko można opuścić i po problemie.Ale oni chcą mieć gotowe rowery do jazdy,żeby tylko je zdjąć z bagażnika i pedałować.Takich mamy ''mundrych''przyjezdnych.
nt17:32, 15 września 2020
wojsko i szlaban do pyzowki. odciac od swiata i z glowy
Miejscowy216:06, 15 września 2020
Robić mostek ale obowiązkowo chodnik wzdłuż drogi przez całą wieś!!! Jeżeli nie to niech zostanie jak jest. Bo bedziemy miec autostrade pędzących ceprów
miasteczkowy15:07, 15 września 2020
Powiat rodem z PRL-u! Zamiast zrobić mostek to prościej ograniczyć ruch, a jeszcze prościej byłoby zamknąć drogę.
Do malkontentów: ile takich mostkjów mamy w powiecie nowatorskim?
p.12:22, 15 września 2020
PZD powinien u siebie taką skrajnie zamontować, może nie marnowałby pieniędzy na inne dziwne głupoty.
Miejscowy12:19, 15 września 2020
Zrobic ZAKAZ DLA TURYSTOW!!!
wista wio11:42, 15 września 2020
Szlachta z rowerami niech stoi w korkach na zakopiance .Jak nie to niech płacą słone mandaty za zlamanie zakazu.Nie wiedzą ile wysokości ma pojazd z rowerami na dachu?
lb11:25, 15 września 2020
"skrótem porwoadzi nawigacja". masakra i tyle. wszystkie lokalne drogi poblokowane przez dzbanow, ktorzy nie postoja 2h na zakopiance tylko beda 3h jezdzic "skrótami". przez Pyzówkę. skrót. nojap%^&le :)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij