Sobota, 24 październik 2020, Imieniny: Marcina, Rafała, Arety
Czarny Dunajec i okolice
Rain
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 75
Clouds
14°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 83
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.09.2020, 09:42 | czytano: 6553

Klikuszowa: centrum narciarstwa gotowe (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Zakończyła się, trwająca od dwóch lat, budowa centrum narciarstwa biegowego nad Klikuszową. Inwestycja przechodzi teraz odbiory techniczne. Ośrodek ma zostać uruchomiony jeszcze tej zimy.

Budowa centrum kosztowała 11 mln zł. Na zlecenie Urzędu Gminy w Nowym Targu w Klikuszowej nowoczesny ośrodek o charakterze szkoleniowo-rekreacyjnym. Inwestycja obejmowała budowę budynku zaplecza, stadionu biegowego wraz z trybunami, tras nartorolkowych, tras biegowych, ujęcia wody zasilającego instalację naśnieżania wraz z instalacją naśnieżania, budowę estakady nad drogą gminną i sieci oświetlenia. Przy centrum uruchomiona zostanie również stacja meteorologiczna. Obiekt ma służyć zimą i latem - zimą narciarzom, latem nartorolkowcom.

W październiku gmina Nowy Targ planuje wyłonić osobę, która zajmie się uruchomieniem i organizacją działalności centrum narciarstwa. Potem, gdy gmina utworzy zakład budżetowy, obejmie ona funkcję jego kierownika lub dyrektora.

Jak mówi wicewójt Marcin Kolasa, cały ośrodek ma zostać uruchomiony na święta bożonarodzeniowe. Podobnie jak w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu, korzystanie z tras będzie odpłatne.

r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
klon14:53, 24 września 2020
Super! Brawo!
Dociekliwy12:42, 24 września 2020
11 milionów??
Może z domami, co są dookoła jeszcze??
Budynek zaplecza jak z minionej epoki, chyba przez to nie był za tani. Zamiast już iść w ekologiczne budownictwo, źródła odnawialne, ....
Polska rzeczywistość
oip11:53, 24 września 2020
Gratulacje! Brawo Nowy Targ! Jeszcze Obidowa, choć można polemizować czy potrzebne są dwa takie unikatowe obiekty w bliskiej odległości. Trudno dzisiaj kazać trenować dzieciom na nartorolkach na drogach publicznych. Do tego rozrastająca się sieć tras rowerowych na Podhalu => świetne warunki do rekreacji, i dla miejscowych, i dla turystów.
obiecanka cacanka17:59, 23 września 2020
A w Nowym Targu standardowy marazm i mrzonki, obiecanki np. na temat hali widowiskowej.
Besala08:54, 23 września 2020
Od kilkunastu lat wokół Nowego Targu przybywa tras biegowych a zbudowany ośrodek w Klikuszowej może spowodować, że narciarstwo biegowe stanie się znakiem rozpoznawczym tej części Podhala. Ośrodek ten przecież nie będzie służył wyłącznie lokalnym biegaczom i zapewne stanie się on miejscem organizowania imprez sportowych o większym zasięgu. Troska UG Nowy Targ o rowerzystów, narciarzy biegowych i wędrujących po górach widoczna jest w utrzymaniu szlaków w Gorcach i tras rowerowych. Nie widać takiej troski w Urzędzie Miasta. Podejrzewam, że pracujący tam szefowie spędzają czas wolny przed telewizorem a cyklistów postrzegają jako zło gorsze od feminizmu.
Klikuszowianka19:53, 21 września 2020
Długo nie trzeba się zastanawiać nad tym kto zostanie dyrektorem. Będą wylaniac "osobę" dla fikcji hahaha Każdy wie o co chodzi.
Toż to prywatny folwark
uczeń szkoły w Klikuszowej19:47, 21 września 2020
a wokół szkoły ciemno jak w przysłowiowej d... u Murzyna, od miesiąca nie świeci ani jedna żarówka, a raj mają tylko menela tam przesiadający
wojtek15:16, 21 września 2020
A o parkingu zapomnieli. Rozumiem że zawodnicy w ramach treningu na nogach ale jak to ma być płatny ośrodek to co z tymi którzy będą chcieli przyjechać i potrenować.
Irys13:37, 21 września 2020
Taki mały parking na tak wielki obiekt? Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało podczas pierwszych np. zawodów. Staną dwa autobusy i parking pełny.
Broda13:28, 21 września 2020
Do klikuszowa. Nie gdyby ludzie się zgadzali tylko gdyby gmina traktowała wszystkich sprawiedliwie, a nie tylko lizosow. Gmina o partacze jeśli chodzi o podstawowe sprawy. Zawezylscie drogę tym ośrodkiem !!
ciekawski13:06, 21 września 2020
Perspektywa dla Ośrodka jak i dla Wsi ogromna. Warto w przyszłości wydłużyć trasę/y w las - w Gorce, o różnym stopniu trudności co przyciągnie masę ludzi, zwłaszcza, że śnieg w tym rejonie utrzymuje się prawie do wiosny.
Klikuszowa12:52, 21 września 2020
Do Broda!!!
Gdyby ludzie się zgadzali, to chodniki i kanalizacja by dawno była, tylko w tej wsi wiecznie mają problemy. A ośrodek świetna sprawa, coś z czego dzieci będą mogły korzystać. Nie wiem, z której strony utrudnia dojazd do tych działek...????
Muchomor10:54, 21 września 2020
Dawideeeek mamy to :)
lhotse10:43, 21 września 2020
ten budynek jest po prostu paskudny...szkoda, że nie postarano się o coś ambitniejszego
spostrzegawczy10:41, 21 września 2020
W Klikuszowej się coś dzieje (narciarstwo biegowe), w Czarnym Dunajcu (hokej i jazda figurowa) a w "mieście" Nowy Targ KOMPLETNIE NIC! Ot, takie "władze"!
Broda10:38, 21 września 2020
To teraz tylko podnieść zwykłym mieszkańcą rachunki za śmieci i podatki żeby było na utrzymanie czyjejś zachcianki. Tak zachcianki bo poboczne wsie łącznie z Klikuszową dalej nie mają skończonych podstawowych rzeczy takich jak kanalizacja, chodnik, uregulowane drogi gminne itp. A już nie wspomnę jak ta zachcianka utrudnia ludziom dojazd do ich działek. No ale ręką rękę myje dalej! Nie zdziwcie się jak Wam z podwyżkami wyjadą za niedługo.
deskorolka10:08, 21 września 2020
Mam nadzieję że stanowisko dowodzęcego centrum obejmnie osoba merytoryczna a nie z nadania partyjnego. Szkoda żeby taki obiekt popadł w ruinę po kilku latach i cały zainwestowany kapitał poszedł na marne. A mamy przykłady takich historii.
Mam też nadzieję że inwestycja została poprzedzona badaniami rynkowymi i jest odpowiedzią na realne zapotrzebowanie bo z pustego i salomon nie naleje. Była???
Dzidek09:54, 21 września 2020
Oj nie dzieje się źle w tym kraju albo właśnie dzieje. 11 mln?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij