Poniedziałek, 19 październik 2020, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 76
Clouds
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 70
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.10.2020, 14:28 | czytano: 2658

Dyrektor OPS: "Jesteśmy gotowi nieść pomoc"

arch. Podhale24

NOWY TARG. - Od marca ośrodek działa w stanie podwyższonej gotowości. Jesteśmy gotowi nieść pomoc tam, gdzie jesteśmy potrzebni - deklaruje Agnieszka Zmarzlińska podsumowując działania Ośrodka Pomocy Społecznej wynikające z ogłoszonej pandemii.

- Osobom wymagającym wsparcia w formie opiekuńczej, taka niezbędna pomoc jest świadczona. Jest też dużo pracy, jeśli chodzi o pomoc osobom przebywającym na kwarantannie - dodaje dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu.

Zgłoszeń od osób przebywających na kwarantannie jest ponad 20, ale nie wszystkie sygnały były wysyłane świadomie. - Przyjmujemy te zgłoszenia przez aplikację i zdarza się , że ktoś przyzna, iż nie wie co przycisnął. Jednak każde zgłoszenie jest weryfikowane przez Sanepid.

OPS współpracuje z organizacjami i wolontariuszami, dzięki czemu dostarczana jest pomoc żywnościowa, rzeczowa, czy finansowa.

Już kilka miesięcy temu - zgodnie z zaleceniem ministra - uruchomiony został numer telefonu, pod którym można skontaktować się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej. To numer stacjonarny w Nowym Targu - 266 25 93 oraz komórkowy - 537 675 375. Dzwonić można od poniedziałku do niedzieli między 7.30 a 19.00.

- Zachęcamy każdego, kto jest w potrzebie, by się do nas zgłosił, a my w zakresie naszych możliwości będziemy tej pomocy udzielać - zapewnia dyrektor Zmarzlińska.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Weronika21:06, 16 października 2020
Ludzie dbajcie o siebie i izolujcie sie zeby zapobiegać zakażeniom covidem. Nie ma większego bólu jak niemożność zobaczenia ukochanej osoby bo ma covida i choroby współistniejące i leży w szpitalu
I jak sie rozmawia z lekarzem odnosić wrażenie, że już ją spisał na straty..........
Kruk16:34, 16 października 2020
W OPS się Panie pozamykaly, odizolowaly, a tu buuuum , taka informacja...i ludzie zaczną dzwonić, chodzić, prosić o pomoc. Biedna Pani dyrektor, musiała to powiedzieć bo jak spytali to co miała zrobić.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij