Poniedziałek, 19 październik 2020, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 65
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.10.2020, 12:03 | czytano: 1437

W GPN - szlaki w remoncie, wystawy zamknięte, dyrekcja w domu

zdj. Michał Adamowski

"W związku z sytuacją epidemiologiczną, od 19 października br. pracownicy dyrekcji Parku wykonywać będą pracę zdalną w okresie do 30 października br. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub e:mailowy" - brzmi komunikat Dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego. Do końca miesiąca zamknięty pozostaje także Ośrodek Edukacyjny GPN i ekspozycja przyrodnicza.

W przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego z pracownikiem Ośrodka, wizytę należy wcześniej uzgodnić telefonicznie lub e-mailowo. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami wszyscy interesanci wchodzący na teren Ośrodka Edukacyjnego GPN muszą bezwzględnie posiadać maseczkę (lub przyłbicę, szal, buf zakrywający usta i nos) oraz posiadać rękawiczki ochronne lub zdezynfekować ręce w przedsionku wejścia.

"Szlaki turystyczne na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego nie są zamknięte, jednak w tej trudnej sytuacji zachowajmy zdrowy rozsądek i nie narażajmy siebie oraz innych. Dostosujmy się do obowiązujących zaleceń Ministerstwa Zdrowia, m.in. w miejscach, gdzie spotyka się większa liczba osób, np. na parkingach zachowajmy dystans społeczny, zakrywajmy usta i nos" - apelują parkowcy.

Z uwagi na prowadzone prace remontowe zamknięte są szlaki w dolinie Kamienicy:
- niebieski pieszy, rowerowy i konny na odcinku: most przy Papieżówce - przełęcz Borek
- zielony na odcinku: polana Stawieniec - dolina Kamienicy

Na czas remontu szlaku niebieskiego w dolinie Kamienicy otwarty jest szlak spacerowy, rowerowy i konny z doliny Kamienicy na polanę Jaworzyna Kamienicka. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż w otoczeniu tego szlaku następuje "dynamiczny rozpad drzewostanu świerkowego", co oznacza, że poruszanie się tam w czasie silnego wiatru jest niebezpieczne.

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij