Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Zakopane i okolice
Fog
-0°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 100
Fog
-0°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 82
Fog
-2°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.10.2020, 10:30 | czytano: 11133

Zarzuty dla trzech osób po tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej

Arch. Podhale24.pl

Trzy osoby usłyszały zarzuty ws. tragedii, jaka w lutym wydarzyła się na terenie stacji narciarskiej Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, gdy wiatr zerwał dach z wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. W wypadku zginęła 52-letnia kobieta i jej dwie córki 15 i 21-latka.

16 października i 19 października Prokuratura Okręgowa w Krakowie ogłosiła postanowienie o przedstawieniu zarzutów oraz ich zmianie wobec trzech osób. Właścicielom obiektu Tomaszowi Ż. (lat 36) oraz Łukaszowi M. (lat 32), a także wykonawcy konstrukcji Piotrowi W. (lat 55), przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw polegających na nieumyślnym sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mieniu wielkich rozmiarów, mającego postać zawalenia się budowli, którego skutkiem była śmierć trzech osób oraz odniesienie obrażeń przez kolejnego pokrzywdzonego.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, a jeden z nich odmówił składania wyjaśnień. Wobec wszystkich zastosowano środki zapobiegawcze m.in. w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.
Za zarzucane czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rodzina z Warszawy przebywała na wypoczynku w Bukowinie Tatrzańskiej. Przyjechali pod Tatry na narty. Wczasy zamieniły się jednak w koszmar.

10 lutego przed południem wiatr zerwał dach z budynku wypożyczalni nart na Rusińskim Wierchu. Blacha i przyczepione do niej drewniane elementy konstrukcji dachu przeleciały nad parkingiem i uderzyły w grupę narciarzy. Dwie osoby zginęły na miejscu, a trzecia w szpitalu.

Drewniany budynek nie należał do spółki prowadzącej stację. W chwili wypadku był nieczynny.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Burok09:33, 25 października 2020
Pieprzenie . Jak sie płaci za zrobienie budy , to sie patrzy za co sie płaci , a jak sie nie zna to sie bierze ujka co sie zno . Fuszerka po taniości i tyle.
nowotarzanka17:57, 24 października 2020
A co z Nadzorem Budowlanym w Nowym Targu tyle samowoli i nic natychmiast do likwidacji pracowac sie nie chce
Snyggare byggare06:14, 21 października 2020
Co z domkami które powstają niby na zgłoszenie budowane bez nadzoru a przyjmują gości? Kiedy tam dojdzie do tragedii kto będzie za to odpowiadał?
Filozof23:22, 20 października 2020
Dlaczego nie oskarżono inspektorów z nadzoru PINB tylko zwykłych szarych ludzi?Przecież obiekt działał a więc dostał zgodę na użytkowanie...Czyżby znowu koń zawinił a Cygana powiesili?
jolka22:06, 20 października 2020
Ludzie! Ale Wy jesteście okrutni. Jeden z winnych to mój były uczeń. Fajny chłopak , pracowity, chciał uczciwie zarobić. Pomyślcie , czy ten nieszczęśliwy wypadek mogli przewidzieć??? to trochę tak jak przyszedł byś na plażę i rozłożył parasol. A potem w sekundzie zerwał się wiatr, wyrwał parasol z piachu a trzonek wbił się w przygodnego turystę. Kto winień??? przewidziałeś to? chciałeś tego.... No nie. Nieszczęśliwy wypadek. Zatrudnili kogoś kto uklepał im budę do prowadzenia działalności... Skąd mieli wiedzieć że będzie licha, że przyjdzie ogromny wiatr i zerwie blachę. Nikt nie chciał by być teraz na ich miejscu. Ale czy chcieli zrobić komuś krzywdę? Nieszczęśliwy wypadek. Tylko im współczuję. Nie oskarżajcie, nie szczujcie.
Odbiegtywny22:03, 20 października 2020
@górol
Nie jest nieumyślne? To jakie? Zaplanowali to sobie? Zastanów się człowieku czasem co piszesz.
Pijany kierowca zabije na pasach i nikt mu umyślnego zabójstwa nie daje. Chłop w amoku zabije babe i nikt mu umyślnego zabójstwa nie daje.

Właścicieli obiektu w dniu tragedii na miejscu nie było. Ba, nie było ich przez cały sezon. Tyle lat tam buda stała i nigdy nie było problemu. Mogło się oderwać w nocy jak nikogo nie było, w lecie jak nikogo nie było. Pech chciał że zdarzyło się to akurat pod nieobecność właścicieli (na bank by słyszeli od środka że coś trzeszczy i się wyrywa), akurat w godzinie gdzie wyciąg jeszcze był czynny i akurat w miejsce gdzie akurat ludzie wychodzili z samochodu.
Każdy ma z góry oznaczony swój koniec. Jak ktoś ma umrzeć to się nawet na ulicy potknie i głową o krawężnik zabije, albo łyżeczką wody się utopi, cukierkiem udławi.

Można pisać że można było tego uniknąć, tyle że jak uniknąć czegoś co jest niespodziewane. Pewne w życiu są podatki i śmierć, co do tego drugiego nikt daty nie zna.
pręgierz19:55, 20 października 2020
Dostaną jakieś zawiasy i kary finansowe. Raczej niczego ich to nie nauczy oprócz lepszego kombinowania i wypierania się wszystkiego. Jaki kraj takie prawo i sprawiedliwość.
Meteo15:56, 20 października 2020
A główny sprawca na wolności? Wieje dalej.
Białka i Bukowina słynie z tego13:29, 20 października 2020
Byznes,biznes się liczy , a nie zdrowie ludzi . kasa , kasa i to najważniejsze
Swój chłop12:22, 20 października 2020
A Bangladesz na Białce jak był tak dalej jest. Równi i równiejsi.
górol10:46, 20 października 2020
Karać , i to kryminałem .Dość mataczenia .I nie jest to nieumyślne .Widać za tą partanine powinni po 5 latek dostać ,tak dla przykładu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij