Środa, 03 marzec 2021, Imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Mist
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
29.10.2020, 14:00 | czytano: 6775

Zamek do zwiedzania jeszcze w tym roku

Kończy się pierwsza część robót przy ruinach zamku Pieniny. Jeszcze w tym roku resztki średniowiecznego zabytku mają zostać udostępnione turystom.

Jak informuje Michał Sokołowski, dyrektor Pienińskiego Parku Narodowego, prace zaplanowane na lata 2020-2021 obejmują remont piwnicy, pomostu, schodów i muru kamiennego przy schodach. - Pierwszy etap prac remontowych, umożliwiających ponowne udostępnienie ruin dla turystów zbliża się do końca. Prace będą kontynuowane w przyszłym roku – informuje dyrektor Sokołowski. - Udostępnienie zamku dla turystów planowane jest jeszcze w tym roku.

Jest to już drugi remont prowadzony w obrębie ruin zamku Pieniny. Pierwszy, przeprowadzony w 2009 r. obejmował konserwację murów zewnętrznych i tzw. cysterny. Oba remonty nie wyczerpują potrzeb konserwacji ruin zamku Pieniny. Według dyrekcji Parku, ich obrębie nadal pozostają fragmenty wymagające prac archeologicznych i konserwacyjnych.
Łączny koszt prac remontowych zaplanowanych na lata 2020-2021 wynosi ponad 515 tys. zł. Pierwszy etap remontu w większości finansowany jest w ramach mikroprojektu Interreg „Remont zamku Pieniny – przywrócenie możliwości zwiedzania".

Drugi etap w całości finansowany będzie ze środków własnych Pienińskiego Parku Narodowego.

Józef Słowik, zdjęcie z www.facebook.com/PieninskiPN
najnowsze informacje
komentarze
A12:22, 30 października 2020
Wreszcie!
:))17:57, 29 października 2020
Juz poprawione:)
Ja15:01, 29 października 2020
A na zdjęciu zamek w Czorsztynie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij