Sobota, 05 grudzień 2020, Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 66
Clear
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.11.2020, 19:24 | czytano: 1692

"Pandemiczna" wystawa w nowotarskich "Jatkach". Obrazy można oglądać przez okno (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

NOWY TARG. Anna Dziubas, szefowa galerii „Jatki” znalazła nietypowy sposób na zwiedzanie wystawy w czasach pandemii. Prace znanego nowotarskiego artysty Sławosza Smolenia, można oglądać przez okno galerii i najlepiej w nocy.

Szesnaście prezentowanych we wnętrzu portretów jest oświetlonych nocą, tworząc niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę. Przechodnie podziwiają dzieła Smolenia zaglądając do wnętrza galerii przez szyby.

Sam autor nie ukrywa zadowolenia z takiego właśnie sposobu prezentowania jego dzieł, powstałych w tym roku. Jak mówi Sławosz Smoleń, na płótnach prezentuje oprócz swoich młodzieńczych autoportretów, również wizerunki osób mu bliskich. – Są to nie tylko członkowie mojej rodziny, ale również moi przyjaciele i ludzie, których znam nieco bliżej – mówi Smoleń. – Inaczej portretuje się ludzi, których poznaje się podczas długich spotkań i rozmów. To daje mi komfort, że w takim portrecie potrafię bardziej odzwierciedlić postać, którą maluje, bo znam trochę z jej osobowości. To na pewno daje twórcy większe możliwości artystyczne.

Sławosz Smoleń to nowotarski artysta, plastyk, rzeźbiarz. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem. Wystawa jego portretów dostępna jest do 16 grudnia.

Józef Słowik, zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ok20:06, 26 listopada 2020
Do zza okna. Dla mnie może być.
zza okna12:17, 23 listopada 2020
hm...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy przyjmiesz szczepionkę przeciwko wirusowi SARS-CoV-2?

Tak
Nie
Jeszcze nie wiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij