Czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Jabłonka i okolice
przewaga chmur
19°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 73%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 66%
przewaga chmur
24°
Wiatr: 3.1 km/h Wilgotność: 58%
przewaga chmur
20°
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 76%
pochmurno
14°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
przewaga chmur
18°
Wiatr: 11 km/h Wilgotność: 61%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
15.08.2009, 01:15 | czytano: 1808

Julian Staniewski z Rabki zwycięzcą konkursu poezji religijnej im. księdza Tischnera (zdjęcia)

Robert Miśkowiec

Julian Staniewski z Rabki za wiersz pt. "O cłeku, cłeku" otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii gwarowej na XVII Konkursie Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera. Pierwszego miejsca w kategorii literackiej nie przyznano. Ogłoszenie wyników odbyło się w nocy z piątku na sobotę w Ludźmierzu.

Drugie miejsce w kategorii gwarowej zdobył Józef Para Hejka z Ołpin, a trzecie znany nowotarski poeta Roman Dzioboń. Wyróżnienie otrzymał Kazimierz Klamerus z Zakopanego.

W kategorii literackiej ex aequo drugie miejsce przyznano Jerzemu Fryckowskiemu z Dębnicy Kaszubskiej i Barbarze Sędzickiej Pladze z Wejcherowa. Trzecie miejsce zajęli Alicja Mazan Mazurkiewicz z Łodzi i Władysław Potakowski z Sieradza.

Na tegoroczny konkurs napłynęło 440 utworów poetyckich pisanych językiem literackim i 32 wiersze pisane gwarą podhalańską, śląską i jeden kaszubską. Przewodniczącą siedmioosobowego jury konkursu była Wanda Czubernatowa z Raby Wyżnej. Obok niej zasiadali w nim: Wojciech Bonowicz, ks. Marcin Godawa, Maria Łaś, Anna Mlekodaj, Jerzy Tawłowicz i Łukasz Tischner.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się tradycyjnie na ołtarzu polowym przy Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu.

r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
pracownik12:47, 16 sierpnia 2009
a zakompleksiony partyzant bromba,może coś powie od siebie,bo wyjąkał coś,ni w pięć ni w dziesięć
bromba11:32, 16 sierpnia 2009
na pewno sie na jarmarku wyuczył, poezja nasza to po prostu chluba całego regionu
kierowca14:50, 15 sierpnia 2009
wspaniały człowiek,handlowaliśmy koło siebie w Jabłonce na jarmarkach,wysportowany jak mało kto i pisze wspaniałe wiersze,pozdrawiam Cię Julian i gratuluję.Rysiek z Grażyną
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij