Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
12.12.2020, 10:59 | czytano: 4138

Służby prześwietlają majątek Andrzeja Guta-Mostowego

Arch. Podhale24.pl

"Rzeczpospolita" podała, że oświadczenie majątkowe posła Andrzeja Guta-Mostowego w Zakopanego, wiceministra rozwoju i polityka Porozumienia Jarosława Gowina, jest analizowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Gazeta pyta, czy uchodzący dotychczas za jednego z najbogatszych parlamentarzystów Andrzej Gut-Mostowy nie złamał przepisów antykorupcyjnych zakazujących posiadania więcej niż 10 proc. udziałów w spółkach. Według gazety, zakopiański polityk przekazał udziały w dwóch spółkach żonie, z którą ma wspólnotę małżeńską.

Po publikacji sprawą zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne, informując, że oświadczenia majątkowe osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe są poddawane ciągłe weryfikacji przez służby. W przypadku Andrzeja Guta-Mostowego "dotychczas nie uzyskano w ich trakcie informacji dających podstawę do wszczęcia czynności kontrolnych".

Gazeta podaje, że przed wyborem na stanowisko sekretarza stanu, zakopiański poseł przepisał większość udziałów w spółkach Sabała i Witów-Ski na żonę. Jednak zdaniem ekspertów, na których powołuje się dziennik, scedowanie udziałów w spółce na żonę, z którą ma się wspólność majątkową, prowadzi do niedopuszczalnej koncentracji i może być niezgodne z prawem.

Andrzej Gut-Mostowy, mimo ustawowego obowiązku, od roku nie złożył także deklaracji w rejestrze korzyści - zaznacza "Rzeczpospolita".

oprac. r/ źródło: "Rzeczpospolita"
najnowsze informacje
komentarze
nowotarżanin13:10, 12 grudnia 2020
wreszcie
88812:48, 12 grudnia 2020
Tam wszyscy po jednych piniondzach od prawa do lewa z naciskiem i w szczególności lewa.
p12:42, 12 grudnia 2020
z relacji prasowych to w 2019 roku endriu uzyskał dochód który wpisał do oświadczenia ze spółki witów ski ponad dwie duże bańki , ale zapomniał oczywiście przez roztargnienie wpisać dochód ponad trzy duże bańki z udziałów 47% w hotelu sabała w zakopcu - ot czyste przeoczenie ...
klio12:27, 12 grudnia 2020
Największe profity to on miał w czasach jak rudego popierał,to za panowania Platformy wszyscy robili kokosowe interesy.Brać się za wszystkich z prawa i lewa i rozliczać!
Osiol12:27, 12 grudnia 2020
Pasuje do tego rządu premier mija się z prawdą kupuje od kościoła obszar wielkości Radomia Szu jak kupił to do dziś nikt nie może wyjaśnić ten od prawa 56pedofili nie ujawnia bo...... A obstawia temat osilkami ten ułaskawiony przez prezia to się jakoś nazywa.... Grupa czy rząd jak oni mają czelność służby apolityczne naslac na gorala
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij