Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
21.12.2020, 13:30 | czytano: 2468

Z Podsarnia do Rabki-Zdroju i ze Szczawnicy do Nowego Targu dojedziemy publicznymi busami

Arch. Podhale24.pl

Od 1 stycznia 2021 roku ponownie zostaną uruchomione publiczne linie busów z Podsarnia do Rabki-Zdroju i ze Szczawnicy do Nowego Targu. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu wybrało firmy, które będą wozić pasażerów na tych trasach.

Pierwszą z linii obsługiwać będzie firma transportowa Jarosz z Rabki-Zdroju, drugą firma RAFATEX z Gródka nad Dunajcem.

Trasa pierwszej linii prowadzić będzie trasą: Podsarnie – Harkabuz – Bukowina Osiedle – Harkabuz – Raba Wyżna – Rokiciny Podhalańskie – Chabówka – Rabka-Zdrój; drugiej: Szczawnica – Krościenko nad Dunajcem – Tylmanowa – Ochotnica Dolna – Ochotnica Górna – Knurów – Harklowa – Łopuszna – Ostrowsko – Waksmund – Nowy Targ. Linie mają zostać uruchomione na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku.

Linie są współfinansowane m.in. z tzw. Funduszu Autobusowego i budżetów gmin.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
koło zapasowe07:52, 22 grudnia 2020
Już widzę jak w godzinach szczytu PRYWATNI busiarze jadą minutę przed NARODOWYMI busami i zgarniają pasażerów (w tej samej cenie lub 50gr taniej jeśli trzeba). Pasażerowie to barany i będą zachwyceni (szybciej, taniej). Tak będzie dopóki nie wykończą regularnej linii. A później pasażerowie znowu będą skazani na ich widzimisię. I znów będzie płacz.
Przerabiane nie raz, nie w jednym miejscu, nie na jednej linii.

Nie wystarczy uruchomić linię i odtrąbić sukces. Trzeba jeszcze walczyć o nią z nieuczciwą konkurencją, która nie ponosi opłat za przystanki, zatrudnia na czarno, wozi ludzi złomami - to są konkretne pieniądze, które uczciwy, publiczny przewoźnik musi wydać a gangsterowi zostają w kieszonce. Jest jeszcze kwestia uczciwości NARODOWYCH kierowców, którzy albo będą wozić znajomych, rodzinę, pociotków "na gapę" lub inkasować za przejazd do własnej kieszeni.

A ponieważ urzędnicy uwielbiają pierdzieć w stołki i mają określoną pulę gotówki do wydania na nietrafione pomysły, to już widzę komunikat za rok lub dwa że linie przegrały z kowidem i "niewdzięcznością" pasażerów.
Ludzie, ile razy jeszcze chcecie to przerabiać? Nie macie co z pieniędzmi robić? To dajcie rodzicom dzieci niepełnosprawnych, upośledzonych, którzy naprawdę potrzebują pomocy i nie rozwalą kasy na głupoty.
Golden22:42, 21 grudnia 2020
Kto tak ci fredziu powiedział ?
Według mnie najlepsza bo maja najlepsze auta bezpiecNe nowe mercedesy .
fred18:02, 21 grudnia 2020
A w LIpnicy Wielkiej kiedy takie kursy bo Jankara to nie najlepsza firma przewozowa,kierowcy emeryci .
Patriota16:45, 21 grudnia 2020
Nie publicznymi tylko NARODOWYMI busami polskiej produkcji
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij