Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
29.12.2020, 15:33 | czytano: 3209

Rekordowy budżet Lipnicy Wielkiej

Rada Gminy Lipnica Wielka przyjęła budżet na nadchodzący 2021 rok. Jak podkreślił wójt Mateusz Lichosyt, przyszły rok będzie wyjątkowy. - Mamy przed sobą wiele inwestycji - powiedział.

- Składane do tej pory wnioski przeszły z sukcesem i dzięki temu możemy inwestować - dodał i podkreślił również, że już dziś wiadomo, że do budżetu będą wprowadzane zmiany, a inwestycji jeszcze przybędzie, również za sprawą kolejnych przyznanych środków.

Przyszłoroczny budżet zakłada realizację takich inwestycji jak: przebudowa drogi gminnej wraz z budową chodnika w Kiczorach, budowa muzeum pasterstwa w Przywarówce, budowę ścieżek rowerowych, czy rozbudowę oświetlenia. Do tego dochodzi kilka mniejszych zadań na łączną kwotę prawie 5,5 mln złotych. Po przygotowaniu propozycji budżetu okazało się jeszcze, że gmina otrzymała ponad 1,7 mln złotych dofinansowania na wartą 2,5 mln inwestycję polegającą na generalnym remoncie hali sportowej w Centrum oraz 1 mln złotych na rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Skoczykach. - Tak więc przyszły rok może zakończyć się przeszło 9 mln złotych inwestycji, co dla tak małej gminy jak Lipnica Wielka jest ogromnym sukcesem - zaznaczył.

Źródło: UG Lipnica Wielka, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Obserwator 210:46, 31 grudnia 2020
Tak jak ktoś wskazał poniżej. Kultura jest ważna i bardzo dobrze ze promuje się gminę dobrze ze coś się dzieje ale obserwując to wydaje się że wszystko w gminie obraca się tylko wokół kultury. Ludzie bardziej niż muzeum potrzebują dróg i chodników co z tego ze będą mieć wydarzenia kulturalne skoro dzieci nie sa bezpieczne wracając ze szkoły, a młodzi ludzie latami czekają na drogę do działki i kupują nieruchomości poza nasza gmina.
Janka o kudzi z Lipnicy Wielkiej06:44, 31 grudnia 2020
bedzie tyn przystanek wójcie się chciałam zapytać , u kudzi?
Obserwatorka...21:26, 30 grudnia 2020
A co z sytuacja scalenia? Miał to być priorytet dla gminy, dla rozwoju Lipnicy a tu minęły 2 lata kadencji i dalej są rozmowy... Minie kolejnych kilka lat i nadal będą prężnie działać ale efektów brak.. Szkoda na to wszyatko patrzeć.
Wiele się dzieje kulturalnie, ciągle warsztaty, imprezy ( które oczywaicie też są potrzebne, ale jest ich za dużo) a pieniądze mogły by być przeznaczone na inny cel.
I jeszcze ten pomysł przekształcania działek na "zaś" ???? oprócz jednego radnego Dunaja to nikt nie wiedział o co chodzi więc po co ci radni? Mają uchwałę, dźwigają ręce a nie wiedzą w jakiej sprawie... Dzięki transmisji online widać ich brak kompetencji..
Obserwatorka..21:13, 30 grudnia 2020
Muzeum Pasterstwa w Przywarowce? O komu to potrzebne? Chyba tylko po to, by znaleźć etat dla kogoś z rodziny bądź przyjaciół. Kilku z nich już znalazło miejsce, ale znajomych jest wielu...
A co ze szkołami, które są w opłakanym stanie? Proponuję pójść np. do toalety w sp2, gdzie odpadają płytki i tworzą realne zagrożenie dla dzieci! Potrzebny jest gruntowny remont szkół! Na to niestety nie ma pieniędzy... Za to są na etaty nauczycieli w Liceum i próby sztucznego go utrzyamnia. Chętnych coraz mniej a władza na siłę próbuje go utrzymać. Kilka klas, które dzieli się na jeszcze więcej grup, by zapewnić sztucznie nauczycielom etaty a oszczędza się m. in. na zerówkach. Zawsze otwarte przynajmniej w centrum do 15 lub 15.30 a w tym roku godziny ucięte! Rodzice dowiadują się w ostatniej chwili, a co w sytuacji, gdy rodzice pracują? Na to nie ma funduszy, a podobno polityka gminy jest prorodzinna...
Żal na to wszystko patrzeć...
Lipniczanka14:04, 30 grudnia 2020
Do "Do Lipniczanki "
no to niech się projektuje jeszcze 10 lat......oby tylko nikt w tym czasie nie został potrącony jak ludziska będą pędzić do muzeum.....
Do Lipniczanki09:08, 30 grudnia 2020
Do Lipniczanki

A ta droga to czasem nie powiatowa? A druga czasem nie wojewódzka? Moze ktos musi wyrazic zgode? Pozwolic na projektowanie na swoim gruncie tj. powiat - wojewodztwo. Pora sledzic poczynania rady gminy i wojta bo to tez ich zasluga, ze placi nasza gmina za to co nie do konca nalezy do ich dzialan. Projektuje sie i to jest najwazniejsze.
Stanley22:24, 29 grudnia 2020
Panie Mieszkaniec B. Ja wiem ze jest Pan arogancki ale bez przesady. Mam nadzieje ze nikt z wlodarzy gminy nie bedzie tak glupi zeby robic droge do waszych chatek. Czasy komuny w ktorych czuliscie sie panami juz dawno minely na szczescie. Roszczenia macie a tak naprawde jaki wklad do gminy czy chociazby naszej spolecznosci macie? Bo chyba oprocz tego ze kupiliscie te chatki od wojska a nie gminy to zaden.
Lipniczanka20:48, 29 grudnia 2020
Do "Do Lipniczanka"
Już od zeszłego roku projektuje? Wójt to nasz człowiek, od nas ze wsi a nie przyjezdny jak Pan Murzyniak kiedyś. Obecny wójt żył tu, widział co robi poprzednik i nie widział wcześniej, że nie ma chodników tylko po roku kadencji zaczął projektować? I jeszcze projektuje do szkoły? A powyżej szkoły to co? Przywarówka bardziej ucieszy się z muzeum niż z chodników? Wiele osób narzekało, że poprzedni wójt robił chodniki na szybko bo zbliżały się wybory, wójt się zmienił a chodniki zostały. Jak był kończony odcinek od skrzyżowania na Kiczory w górę wsi to było mówione, że za rok pójdą dalej z chodnikiem. Nie można dokończyć szybciej tego co zaczął poprzednik? Za chwilę się skończy kadencja i zostanie projekt..... Takiego odcinka nie da się zrobić w kilka miesięcy, ale po kawałku od miejsc najbardziej niebezpiecznych już mógł być robiony (w zależności od budżetu).
Jako dziecko nienawidziłam chodzić tym odcinkiem drogi, jako dorosła zwyczajnie się boję. Kilka lat temu niedaleko zginął człowiek, chyba trochę wcześniej została potrącona dziewczynka, wtedy jeszcze nie było tam chodnika.
I osobiście nie mam nic ani do poprzedniego wójta ani do obecnego. Ja tylko chciałabym żeby priorytetem było to co jest ludziom najbardziej potrzebne i ich bezpieczeństwo. Później poprawić jakość życia, a na końcu inicjatywy dla rozrywki.
Mieszkaniec19:34, 29 grudnia 2020
A co z drogą na Winiarvzykówce, jak długo jeszcze trzeba będzie czekać na drogę do posesji obok dawnego budynku Straży Granicznej. Już od kilku lat mieszkańcy prywatnych domów obok dawnej placówki czekają na zrobienie drogi dojazdowej do ich domów. Czy aby Pan Wójt zapomniał, tak jak jego poprzednicy? Od paru lat już były obiecanki i dalej nic. Szanowny Panie Wójcie,niech Pan postara się przemyśleć tę sprawę i zrobić ten dojazd.
Mieszkaniec z Niemiec19:17, 29 grudnia 2020
Ten nasz wójt To bardzo dobry gospodarz!!!!!!
Wiola od kudzi sasiadka Janki19:15, 29 grudnia 2020
Janka na przystanki nie ma pieniedzy! Ty i tak nie jezdzisz busami.
fred18:18, 29 grudnia 2020
A Panie wójcie co scaleniem w Lipnicy i co zdrogami do działek bo miały być drogi do kazdej działki trzeba to dokoczyć albo wrócić do starych zagonów.A nowe działki kto pokaże jeszcze raz ?
lipnicon17:37, 29 grudnia 2020
to zasluga Czerepacha z Piekielnika
Do Lipniczanka17:35, 29 grudnia 2020
Droga Lipniczanko pora zacząć bardziej śledzić życie gminy - Lichosyt już od zeszłego roku projektuje całość od końca chodnika do szkoły w Przywarowce oraz całość przy drodze wojewódzkiej. Ale tak jak się coś robi trza narzekać ;)
Janka o kudzi z Lipnicy Wielkiej16:55, 29 grudnia 2020
A kiedy wyromontujecie przystanek u kudzi bo tem jest juz stary i brzydki.
Lipniczanka16:22, 29 grudnia 2020
A ja od 25 lat czekam na oświetlenie odcinka od skoczyków do rolników. A od 10 na chodnik. Poprzedni wójt zaczął, może czas to dokończyć? Dla mnie osobiście ważniejszy jest chodnik i oświetlenie wsi gdzie chodzą ludzie/dzieci a nie ścieżka rowerowa pod Babią Górą. Swoją drogą nie wiem kto miał taki fajny pomysł żeby robić ścieżkę kosztem drogi. Jeszcze chodnik bym zrozumiała, ale nie ścieżkę rowerową..... I uwaga - sama dużo jeżdżę rowerem.
Priorytety - muzeum ważniejsze od chodnika? Ręce opadają....
Nie neguję np drogi w Kiczorach bo też woła o pomstę do nieba, zwracam tylko uwagę, że są rzeczy ważne i ważniejsze a oświetlenie i chodnik w całej wsi powinny być priorytetem.

Drogi Wójcie - polecam przejażdżkę samochodem około 7:40 rano i 13-15 drogą skoczyki-rolniki. Proszę poobserwować co dzieciaki wyrabiają na drodze. I to nie wina dzieci (dzieci to dzieci) ale na chodniku byłyby zdecydowanie bezpieczniejsze. Podejrzewam, że w przywarówce jest podobnie bo tam jest jeszcze węższa droga.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij