Niedziela, 28 luty 2021, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 36
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 36
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 36
Clouds
Wiatr: 20.376 km/h Wilgotność: 65
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 36
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 36
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
15.01.2021, 21:05 | czytano: 3686

Na biegówki - do Nowego Targu i Szaflar

arch. UM Nowy Targ

NOWY TARG. "Po ostatnich opadach śniegu, w dniu dzisiejszym ratrak rozpocznie przygotowywanie wszystkich szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu" - ogłosił Urząd Miasta i zapowiada, że na weekend wszystko będzie gotowe.

Mapę tras można znaleźć tutaj. Z kolei szczegółowy opis szlaków narciarstwa biegowego w Nowym Targu i Szaflarach jest na stronie Biegówki.Nowy Targ.

"W związku z budową zakopianki, w „Borze Kombinackim” szlak narciarski będzie nieczynny w niewielkim fragmencie od studni głębinowych wzdłuż torów w kierunku przejazdu kolejowego" - przestrzega magistrat. .

Nieczynny jest również parking i wejście na szlak od ul. Składowej. Korzystać można z parking obok Hotelu „Skalny Dworek”, stamtąd można przejść ok. 400m do szlaku biegowego.

Urząd miasta prosi pieszych o "niedeptanie torów biegowych, niewpuszczanie psów na tory biegowe oraz niejeżdżenie skuterami śnieżnymi i zaprzęgami konnymi po trasie biegowej".

s/
najnowsze informacje
komentarze
nie narciarz22:13, 16 stycznia 2021
Jeszcze urzad mogłby poprosić narciarzy o łaskawe zapoznanie sie z regulaminem tras. A zwłaszcza z punktem mówiacym o tym, że jeśli trasa przecina lub pokrywa normalną drogę, która caly rok chodza piesi i jeżdżą pojazdy, to powinni ustąpic pierwszenstwa tymże pieszym lub pojazdom. A nie jeszcze bezczelnie otwierac twarz bez uzasadnionej racji. Polecam zapoznac sie dobrze z tablicami i regulaminem waszych kochanych tras zanim komus bezczelnemu zamarzy sie otwarcie twarzy.
staszek11:19, 16 stycznia 2021
Najwspanialsza trasa biegowa jest z Obidowej (od leśniczówki) na Turbacz, jest tutaj już 1 m śniegu.
ski alpine08:46, 16 stycznia 2021
Dziękuje w imieniu wszystkich zainteresowanych, ale ja chcę na stoki, na wyciągi i proszę mi życia nie urządzać, że mogę ewentualnie pobiegać. Nie chcę i nie mogę...Chcę i mogę uprawiać narciarstwo alpejskie. Czy zasapani narciarze biegowi mijający się na trasie są bezpieczniejsi od tych zjeżdżających na stokach...?
Rafał07:49, 16 stycznia 2021
Tak tak, jakaś to alternatywa na zamknięte stoki można by rzec, no i na tym koniec.
Syn Tchatcher22:37, 15 stycznia 2021
Sydney a kto wypalił tyle trawy w Australii :-) wyluzuj. Ta trasa jest optymalna. Bo co mieli ludziom domy czy role wywłaszczyć? A las urośnie jak nie tu to gdzie indziej - jest go 30% w Polsce :)
SYDNEY21:58, 15 stycznia 2021
Jestem w szoku,co zobaczylem w lesie kombinackim.Kto pozwolil na wycinke tylu hektarow lasu?!Przylecialem z Australii i az zdebialem.Wyglada to okropnie,przeciez ta droge mozna bylo poprowadzic gdzie indziej.Ale w Polsce widocznie lepiej wyciac las niz dac jakas alternatywe.A takie fajne trasy byly ehhh.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij