Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
05.02.2021, 09:40 | czytano: 1836

W Zakopanem obraduje Zarząd Województwa Małopolskiego

zdj. UMWM

ZAKOPANE. W Willi „Koliba” Muzeum Stylu Zakopiańskiego trwa dwudniowe wyjazdowe posiedzenie Zarządu Województwa Małopolskiego. Członkowie władz regionu spotkali się także z dyrektorami i przedstawicielami wojewódzkich instytucji. Podczas rozmów omówiono bieżące sprawy, a także dyskutowano o planach współpracy na najbliższe miesiące.

- Posiedzenia wyjazdowe oraz spotkania w terenie to okazja do bliższych, bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami lokalnych społeczności. Ostatnie miesiące zmusiły nas w wielu przypadkach do pracy zdalnej. Nic nie zastąpi jednak bezpośredniego kontaktu i rozmowy z drugim człowiekiem - mówi marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski i dodaje: - Cieszę się, że mogę spotkać się z przedstawicielami różnych instytucji oraz mieszkańcami Zakopanego. Pozwala to lepiej poznać tutejsze, konkretne potrzeby, propozycje i oczekiwania w stosunku do samorządu regionu. Program posiedzenia zarządu województwa jest dość obszerny i dotyczy nie tylko spraw związanych z zakopiańską tematyką.

Wczoraj członkowie Zarządu WM rozmawiali na temat inwestycji drogowych, dla których - jak mówi wicemarszałek Łukasz Smółka "należałoby w miarę zabezpieczanych środków finansowych w planie rzeczowo – finansowym Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, opracować wstępną dokumentację projektową, celem zbadania ich zasadności i efektywności.


Kolejność zadań jest oparta na analizie ruchu sieci dróg wojewódzkich, stanie technicznym dróg, analizie dokumentów planistycznych oraz wnioskach samorządów lokalnych.

Omawiano m.in. możliwości wykorzystania unijnego programu REACT-EU, czyli tymczasowego instrumentu wsparcia państw członkowskich Unii Europejskiej, który służy "łagodzeniu społeczno-gospodarczych skutków pandemii i powrotu na drogę wzrostu".

- Pula środków przewidziana dla państw członkowskich wynosi 47,5 mld euro, z czego 37,5 mld euro zostanie rozdysponowana w ramach pierwszej transzy przewidzianej na rok 2021. W tym ok. 2 mld euro dla Polski. Środki z pakietu na inicjatywę REACT-EU stanowią dodatkową alokację dla Polski w ramach Polityki Spójności. Analizujemy wszelkie związane z tym szanse, by móc zwiększyć pulę unijnych funduszy dla naszego regionu - wyjaśnia wicemarszałek Smółka.


Wśród założeń jest m.in. wsparcie w formie bezzwrotnej przeznaczone dla przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy w związku z epidemią Covid-19 znaleźli się w trudnej sytuacji, dla których prowadzenie dotychczasowej działalności gospodarczej okazało się niemożliwe lub znaczenie utrudnione. Chodzi o przekazanie przedsiębiorcom środków, które są niezbędne w związku z rozszerzeniem, dywersyfikacją lub zmianą profilu dotychczasowej działalności gospodarczej. Program zakłada również bony rekompensacyjne dla przedsiębiorców.

Podczas wyjazdowego posiedzenia rozpatrzono między innymi ofertę Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orły” przy Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zakopanem. Na organizację IX Mistrzostw Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Szybkim „Srebrna łyżwa”, które odbędą się już w najbliższych dniach, przekazano dotację w wys. 10 tys. zł.

- Zadanie polega na organizacji IX Mistrzostw Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Szybkim w terminie 6-7 lutego 2021 r. Zawody odbędą się na sztucznie mrożonym torze lodowym Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. To coroczna impreza sportowa rozgrywana na torach lodowych w Polsce. Planuje się udział około 80 zawodników ze wszystkich klubów sportowych prowadzących sekcję łyżwiarstwa szybkiego w Polsce. Około 15 osób to zawodnicy z Małopolski, między innymi ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem - wyjaśnia wicemarszałek Tomasz Urynowicz.


Zarząd Województwa Małopolskiego spotkał się z Anną Wende-Surmiak, dyrektorem Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego, Andrzejem St. Dziukiem, dyrektorem Teatru im. St. I. Witkiewicza a także z Krystyną Walendowicz, dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego i Dawidem Szeligą, dyrektorem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

Na dziś zaplanowano m.in. Forum Współpracy dla Podtatrza.

UMWM, s/
najnowsze informacje
komentarze
Duchy na ratunek07:50, 7 lutego 2021
Sytuacja na pierwszym zdjęciu wygląda jak seans spirytystyczny.
worce19:19, 5 lutego 2021
W Krakowie miejsca nie było!?
Wstydu za grosz ...18:28, 5 lutego 2021
Jacy zapracowani, w tych maskach to dwa razy ciężej.
dyntka12:31, 5 lutego 2021
Hotele pozamykane to chociaż w muzeum se posiedzimy, żeby jakoś sobie uprzyjemnić ciężkie obowiązki.
Szlachta się bawi, a co.
Naciągacze p(isowskie )11:17, 5 lutego 2021
Diety Delegacje Sesje Śmieszne obrady

Przecież o to chodzi (chodzi o kasie )
d10:17, 5 lutego 2021
Nowy Targ omijają szerokim łukiem. Brawo Grzegorz!
rk10:05, 5 lutego 2021
Ciekawe czy będą jeść ze styropianu na ławeczce lub parapecie jak zwyczajny obywatel?
baciok@09:47, 5 lutego 2021
Chca się pobawić, nas zamykają w domach.
A czemu posiedzenie nie online??
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij