Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 95
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
06.04.2021, 15:41 | czytano: 3629

MOK przestał istnieć... pod starą nazwą

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju, decyzją radnych, zmienił nazwę na Centrum Kultury Sportu i Promocji. Część radnych chciała, żeby wpisać do regulaminu obowiązek ogłaszania konkursu na stanowisko dyrektora. Pozostał jednak zapis pozwalający, żeby go sobie wybierał i powoływał burmistrz.

Między radnymi wywiązał się spór, czy do regulaminu wpisać, że dyrektor "może być" czy "powinien być wyłoniony w konkursie". Zdaniem radcy prawnego, ta pierwsza propozycja zgodna z Ustawą o prowadzeniu działalności kultury. Tego samego zdania byli m.in. przewodniczący Michał Skowron i przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej Dorota Majerczyk.

Ale np. radny Jan Kwatyra zaproponował bardziej jednoznaczny zapis: "dyrektor jest wyłaniany w drodze konkursu". - Jest wtedy zdecydowany nacisk na to, że ten konkurs ma być - argumentował. Podobnego zdania był radny Marek Ciepliński, jednak przeciwnego zdania była większość radnych, która uznała, że w regulaminie powinien pozostać zapis pozwalający burmistrzowi na samodzielne powołanie dyrektora centrum kultury.

r/
najnowsze informacje
komentarze
do mikser i nie tylko18:59, 6 kwietnia 2021
Taki masz mikser w głowie, że nie wiesz co piszesz. Naucz się myśleć, chociaż może być już za późno, módl się o zdrowie. Pani Joanna L, poszła z racji wypracowania swoich lat na emeryturę i dobrze, niech wypoczywa, chociaż i tak się nie przemęczyła tą pracą. Wszystko co robiła, to umiejętny plagiat. Mam nadzieję, że do nowo powstałej placówki kulturalno - promocyjno sportowej, przyjdzie osoba obca z konkretnym programem i doświadczeniem z zewnątrz, wtedy będzie się coś nareszcie działo i może wreszcie Rabka ruszy do przodu.
Joanna P18:36, 6 kwietnia 2021
do obserwator- ta to ma smaki na coś więcej, niekoniecznie z predyspozycjami jak obecny sołtys
Zasłużona17:16, 6 kwietnia 2021
Rodzina M musi ulokować swoją rodzine na pewnych stanowiskach ???????? kto to widział żeby dziweczyna w tak młodym wieku dostała order dla zasłużonych nie ma zasłużonych ludzi w Rabce? Patrząc z boku to smiech na sali co ona zrobiła dla Rabki?
/.../
Pani Lelek wielkie podziękowanie za tyle lat wspaniałej pracy miło było z panią współpracować ????
skret kiszek16:31, 6 kwietnia 2021
Kolesiostwo od kilkunastu kadencji.Za poprzedniej sołtysowej było tak samo,układy układziki.
mikser16:30, 6 kwietnia 2021
Kręcili, mieszali i p. Lelek wymiksowali.
Taka świąteczna polityczna babka.
rabczanin16:02, 6 kwietnia 2021
Czyli dalej kolesiostwo. Nawet chyba już wiem kto będzie następnym dyrektorem, komu trzymają posadkę heheh. widać to po zachowaniu co poniektórych przewodniczących komisji
radny16:01, 6 kwietnia 2021
no to czy będzie to pani kasia d. czy dorota m ?
obserwator15:54, 6 kwietnia 2021
Znowu przekręt. Zobaczycie kto zasiądzie na stołku . Ja obstawiam kogoś kto ma interes zamknięty i ledwo przędzie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij