Piątek, 22 marzec 2019, Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza
Szczawnica i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
11°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

IV Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki
19.08.2018 20:00 / czytano: 845 / powrót

Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek, Rada Sołecka wsi , właściciel Stadniny Koni Dworna Jan Bobek oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik zapraszają 12 i 19 sierpnia do Rogoźnika na IV Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki.

Na te dwa niedzielne dni organizatorzy przygotowali bogaty program sportowo - artystyczny i wiele ciekawych atrakcji.

W niedziele 12 sierpnia o godz.12 na terenie Stadniny Koni „Dworna” w Rogoźniku rozpoczną się XII już z kolei Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Dzień ten będzie świętem wszystkich miłośników i sympatyków koni.

Na początek odbędzie się konkurs ujeżdżania kl. LL o puchar Stadniny Koni „Dworna”.
Następnie odbędą się trzy konkursy w skokach przez przeszkody: wysokość 50 cm. o puchar Sołtysa wsi Rogoźnik, wysokość 80 cm. o puchar rodziny Tischnerów, a ok. godz. 16.30 odbędzie się konkurs główny w skokach przez przeszkody – wysokość 100 cm. o puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Około godz. 18.00 odbędzie się występ rodzinnej muzyki Gąsieniców – Giewont z Kościeliska, a od 19.30 rozpocznie się zabawa taneczna.

Natomiast w niedzielę 19 sierpnia o godz.10.30 organizatorzy zapraszają rogoźnicanów, starobystrzanów oraz wszystkich gości do kościoła parafialnego w Rogoźniku na Dożynkową Mszę Świętą, podczas której podziękują Bogu za zebrane w tym roku plony. Wyrazem tego podziękowania będą złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego . Delegacje z wieńcami przyjadą do kościoła z góralską muzyką w przystrojonych dorożkach konnych. Góralską oprawę muzyczną Mszy Świętej dożynkowej przygotuje w tym roku kapela Jawor z Rogoźnika.

Po Mszy Świętej wszyscy udają się na pobliski stadion sportowy, gdzie odbędzie się dalsza część programu a mianowicie:

O godz. 12.00 sołtys powita wszystkich przybyłych gości.
O godz. 12.45 rozpocznie się ligowy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami "Skałka" Rogoźnik / Stare Bystre i "Podgórki " Krauszów.
O godz.14.30 Wystąpi kapela góralska „ HAJDUK” ze Szczyrku.
O godz. 16.00 Wystąpi zespół „GIGANCI „ z Zakopanego.
O godz. 17.30 w rytmach indiańskiej muzyki wystąpi zespół „ AHAJU FUSION BOLIWIA „ z Boliwi.
O godz. 19.00 bawił nas będzie zespół „FIŚ BAND”.

Podczas całej imprezy nie zabraknie grilla, tradycyjnego góralskiego jedzenia , do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w tym, dmuchane zamki, trampoliny oraz stoiska z zabawkami i wiele innych atrakcji.

Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik. Nagrodą główną w loterii fantowej 12 sierpnia będzie tradycyjnie jak co roku prawdziwy koń ufundowany przez właściciela stadniny Koni „Dworna” Jana Bobka , natomiast 19 sierpnia główną nagrodą będzie tucznik, czyli inaczej świnia oraz koza ufundowana przez firmę Biela.

Podczas Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki będzie można również podziwiać wystawę malarstwa na szkle Marii Dudek z Gronia oraz Stanisława Bąka z Hałuszowej. Niedzielę 19 sierpnia zakończy oczywiście zabawa dla wszystkich przy muzyce zespołu FIŚ BAND i DJ Stachu. Zabawa rozpocznie się o godz.20.00.

Patronat honorowy IV Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki objęli : Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego , Krzysztof Faber – starosta nowotarski oraz Jan Smarduch – wójt Gminy Nowy Targ.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij