Jemy borówki na polu - podhale24.pl
Środa, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Co, gdzie, kiedy
czytano: 1071

Jemy borówki na polu

Lato i urlop, zwłaszcza w tak pięknym uzdrowisku, jakim jest Rabka, to dobry czas, by pod każdym względem zadbać o siebie. Dlatego chcemy zaproponować wszystkim, który odwiedzą nas w sierpniu, unikalne „językowe SPA” – cykl spotkań, które zwrócą uwagę na rozmaite kwestie związane z tym, jak mówimy, dlaczego mówimy właśnie tak i w jaki sposób możemy komunikować się lepiej.

Proponowane w ramach projektu „Jemy borówki na polu czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim” spotkania poprowadzą najwybitniejsi w kraju specjaliści, którzy nie tylko świetnie znają się na języku, ale także potrafią o nim fascynująco mówić i świetnie się nim bawić. Mamy nadzieję, że prowadzone przez nich warsztaty okażą się nie tylko wspaniałą wakacyjną przygodą dla uczestników, ale także, spisane w dostępne publicznie scenariusze, będą inspiracją dla innych do prowadzenia podobnych zajęć w przyszłości.

Do Rabki przyjadą wybitni językoznawcy, autorzy książek popularyzujących poprawną polszczyznę: Agata Hącia, Agnieszka Frączek z Uniwersytetu Warszawskiego, Artur Czesak i Małgorzata Majkowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspomoże ich Małgorzata Wójtowicz-Wierzbicka, etnograf z rabczańskiego muzeum im. Orkana. Przyjedzie też dr hab. Aneta Załazińska, kierująca Katedrą Retoryki na Wydziale Polonistyki UJ. Zjawią się tłumaczki: Silvia Bruni i Barbara Gawryluk. Podczas spektaklu „Mały Książę” w teatrze „Rabcio” będziemy mieli okazję posłuchać tłumaczenia fragmentów powieści na język góralski i śląski w wykonaniu tłumaczy: Stanisławy Trebuni-Staszel i Grzegorza Kulika. Poza tym czeka nas turniej językowych gier planszowych w bibliotece i wielka językowa gra miejska w Parku Zdrojowym, przygotowana przez Młodzieżową Radę Miasta.

Szczegółowy program na plakacie poniżej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na spektakl „Mały Książę” w teatrze „Rabcio” wejściówki można pobrać w bibliotece (od 19 sierpnia).

mat. prasowe
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas