Poniedziałek, 16 wrzesień 2019, Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
Szczawnica i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 52
Clouds
18°
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 52
Clouds
19°
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 52
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 59
Clouds
19°
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 52
Clouds
20°
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 52
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

"5 lat minęło", czyli jubileusz Krzywej Jabłonki
14.09.2019 18:00 / czytano: 315 / powrót

Szczawnicka Galeria Sztuki Ludowej i Rękodzieła "Krzywa Jabłonka" zaprasza na jubileuszową wystawę pt. "5 lat minęło"..., podczas której prezentowane będą prace właścicielek galerii: Joanny Dziubińskiej i Anny Madei.

Wystawę można oglądać do końca października, w Szczawnicy przy ul. Pienińskiej 4, tel. 608 154 522

Wernisaż odbędzie się 14 września o godz. 18:00. Gościem specjalnym będzie podróżniczka, kobieta mediów Agnieszka Pietruszka.

W programie m.in. projekcja filmu: DEKALOG WARTOŚCI ZANZIBAR – Co naprawdę jest ważne w życiu? Jest to film, którego lipcowa premiera odbyła się w Stone Town na ZIFF- 21 Zanzibarskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. Jest to część międzynarodowego projektu „Dekalog Wartości” którego autorką jest Agnieszka Pietruszka.

Celem projektu jest odkrycie w zmieniającym się świecie tego, co naprawdę jest ważne w życiu, czym należy się kierować. Do projektu zapraszanych jest 10 postaci, znanych i szanowanych przez swoje społeczności, którzy odpowiadają na to pytanie. Na konferencji prasowej po premierze licznie zgromadziły się media, partnerzy, środowisko artystyczne Zanzibaru, współtwórcy projektu i sami bohaterowie. Przybyły także Minister Informacji, Turystyki i Dziedzictwa Narodowego Zanzibaru Mohmoud Thabit Kombo, gratulując autorce podkreślił, że wartości Zanzibarczyków odkryła i pokazała osoba z Europy, z Polski odsłaniając tym samym ikony Zanzibaru. Ambasada RP w Dar es Salaam jest patronatem przedsięwzięcia, na konferencji był obecny konsul p. Grzegorz Kacprzyński wspierając inicjatywę polskiej dziennikarki.

Projekt będzie nadal realizowany na wszystkich kontynentach w osiemnastu krajach. Pierwsza edycja odbyła się w Polsce, w Warszawie.

W przyszłym roku planowana jest Etiopia i Egipt. Zakończeniem projektu będzie ogólnoświatowa wystawa prezentująca wartości z 18 krajów na świecie i 180 postaci.

JD/MSZ

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij