Środa, 28 październik 2020, Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty

co, gdzie, kiedy

Turbacz Downhill
17.10.2020 09:00 / czytano: 1848 / powrót

Turbacz Downhill czyli Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim to jedyne takie wydarzenie w Polsce. Najbardziej ekstremalny i najszybszy bieg górski na 5 kilometrowej trasie stworzonej przez Piotra Biernawskiego, biegacza, który na Turbaczu był już co najmniej 1200 razy.

Ani chwili wytchnienia na trasie, cały czas „dzida w dół” - I edycja tego wydarzenia odbędzie się już 17 października 2020. Utrzymanie tempa na pięciokilometrowej trasie usłanej kamieniami to nie lada wyzwanie. Wygrają najszybsi, o świetnej kondycji, szybkich nogach i niesamowitej odwadze.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ. Bieg rozgrywany jest na terenach Gminy Nowy Targ, która jest Partnerem wydarzenia.

To niezwykłe wydarzenie w świecie biegów stworzone z myślą o biegaczach amatorach jak i profesjonalistach, lubiących dreszczyk emocji, adrenalinę i zbiegi górskie. Na uczestników tegorocznej edycji czekać będzie mnóstwo emocji i pozytywnej energii.

Podstawowa zasada Turbacz DH jest prosta: kto najszybciej na dole, ten wygrywa! Zawodnicy podzieleni na 2 kategorie (kobiety, mężczyźni) będą startować pojedynczo w minutowych odstępach czasu.

Start znajdować się będzie przy Schronisku Górskim PTTK na Turbaczu (na start Zawodnicy docierają samodzielnie)

Miasteczko oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na Długiej Polanie w Nowym Targu.

Warto na bieg przyjechać z rodziną i osobami towarzyszącymi, ponieważ zaplanowano wydarzenia towarzyszące – koncerty, warsztaty ekologiczne, panele edukacyjne, konkursy oraz sprzątanie gorczańskich szlaków – wszystko w ramach Festiwalu Czyste Gorce.

W pakiecie startowym (cena pakietu to 99zł) Zawodnicy znajdą koszulkę , wejściówkę do Term Gorący Potok, gadżety od Partnerów i Sponsorów, a na mecie czekać na nich będzie wyjątkowy medal.

Zapisy możliwe jedynie online, dostępne pod adresem b4sportonline.pl/turbacz_trail/zapisy_na_turbacz_dh

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij