Piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Czarny Dunajec i okolice
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-4°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
-2°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 86%
pochmurno
-3°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
pochmurno
-8°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra

co, gdzie, kiedy

Pokaz filmu „Urmila – moja pamięć jest moją siłą” - nowy termin
30.11.2017 10:00 / czytano: 439 / powrót

NOWY TARG. W czwartek 30 listopada o godz.10.00 w sali widowiskowej nowotarskiego MOK (al. Tysiąclecia 37) rozpocznie się pokaz filmu „Urmila – moja pamięć jest moją siłą”, reż. reż. Susan Gluth, Niemcy 2016, 87 min., dla młodzieży ze szkół średnich (od 14 lat).

Wstęp wolny – zapisy ilość miejsc ograniczona na adres:

biuro@spotkania.zakopane.pl w terminie do 28 listopada.

Kamalari – tak nazywany jest w Nepalu zwyczaj sprzedaży dziewczynek, które są zmuszane do niewolniczej pracy i nie mają dostępu do edukacji. Jedną z nich była Urmila, która odzyskawszy wolność po 12 latach, postanowiła poświęcić się ratowaniu innych dzieci. Film pozwala przyjrzeć się Urmili z bliska. Kamera z dużym wyczuciem i konsekwencją wprowadza nas w świat wewnętrznych zmagań bohaterki, pomaga zrozumieć jej niezwykłą determinację, ale też samotność człowieka, który został pozbawiony dzieciństw. Film otrzymał Nagrodę Burmistrza Miasta Zakopane podczas 13. Spotkań z Filmem Górskim, a także nagrodę GrandPrix podczas Festiwalu Filmów Górskich w Katmandu.

Pokaz jest organizowany przez Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej www.teg.edu.pl.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij