Czwartek, 21 luty 2019, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Zakopane i okolice
deszcz
Wiatr: 10.1 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 3.2 km/h Wilgotność: 71%
deszcz
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 69%
deszcz
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 68%
deszcz
Wiatr: 1.3 km/h Wilgotność: 62%
przewaga chmur
Wiatr: 7.9 km/h Wilgotność: 71%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra

co, gdzie, kiedy

Maszeruj, strzelaj, baw się!
14.07.2018 14:00 / czytano: 210 / powrót

Lubisz dobra zabawę połączoną z aktywnością fizyczną? Chcesz poczuć się jak prawdziwy biathlonista ? Masz ku temu okazję. Weź udział w VI Mistrzostwach Polski w w Biathlonowym Nordic Walking.

Biathlonowy Nordic Walking to popularne „chodzenie z kijkami” wzbogacone elementem strzelania, rozgrywanym tak jak w trakcie zawodów biathlonowych – za każdy chybiony strzał na strzelnicy konieczne jest przejście rundy karnej.
Startujący w Mistrzostwach mają do pokonania 3 pętle po 1,5 km (dzieci 3 x 1 km), a pomiędzy nimi oddają 2 serie strzałów z pozycji leżącej do 11-centymetrowej tarczy. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik musi pokonać dodatkowe 100 m rundy karnej. Przygotowaniem i ładowaniem karabinu zajmują się sędziowie biathloniści, zatem karabinu nie trzeba dźwigać ze sobą w trakcie marszu .

W zawodach swoich sił może spróbować praktycznie każdy! Wystarczy znać technikę marszu nordic walking i nie bać się chwycić do ręki karabinka sportowego.

Organizator, Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko, włącza się w gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowuje w związku z tym niespodzianki.

Dla zwycięzców są trofea na podium, a dla wszystkich zawodników wiele atrakcyjnych wartościowych nagród i upominków do wylosowania.
Zgłoszenia przyjmowane są online.

Regulamin, zgłoszenia, bieżące informacje na : www.turystykakoscielisko.pl www.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy/
Zapraszamy do udziału.

Impreza dofinansowana z funduszy gminy Kościelisko
Patronat honorowy: Starosta Tatrzański Piotr Bąk

Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko
Partnerzy: BKS Wojsko Polskie Kościelisko, Polski Związek Biathlonu

14 lipca 20018
Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry
Start: 14.00

newsletter

Przegapiłeś interesujące Cię wydarzenie? Nie widziałeś o nim? Podaj nam swój e-mail a będziesz otrzymywał aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach z działu co gdzie kiedy.

reklama
reklama

pozostałe wydarzenia

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij