Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Zakopane i okolice
Clear
-4°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 73
Clear
-6°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 73
Clear
-4°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 73
Clear
-1°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 60
Clear
-4°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 73
Clear
-5°
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
05.09.2020, 10:53 | czytano: 3021

Konrad Biela i kolejny wyścigowy debiut

Już dziś Konrad Biela stanie do rywalizacji o kolejne punkty Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2020.

Kierowca z Szaflar zainaugurował sezon debiutem w samochodzie napędzanym na cztery koła, na trasie trójmiejskiego Grand Prix, a po upływie niewiele ponad 2 tygodni, staje przed nowym sportowym wyzwaniem. W dniach 5-6 września, po raz pierwszy w swojej karierze zmierzy się z podjazdami na szczyt Todos Cena Slovenska Pezinok - Baba 2020.

Impreza, goszcząca rundy Mistrzostw Słowacji i wielu międzynarodowych cykli, na czele z Mistrzostwami Europy, tym razem zaprosiła do rywalizacji również polską czołówkę wyścigów górskich. Wśród 86 zgłoszeń, jakie znalazły się na liście, 35 napłynęło właśnie z Polski. Na trasie nie zabraknie Konrada Bieli, w Mistsubishi Lancerze Evo X, który po podwójnym zwycięstwie w Sopocie, na Słowacje przyjechał, jako lider Klasy 5a.

W ten weekend zawodnik z Podhala, ponownie postawił sobie za cel wywiezienie kompletu punktów, co w kontekście odwołania wyścigu w Banovcach, na półmetku rywalizacji w GSMP 2020, może się okazać kluczowe dla rozstrzygnięcia pojedynku o tytuł. Dołączenie do kalendarza zupełnie nowej rundy, nada tej rywalizacji szczególnego charakteru, z korzyścią dla kibiców i samych zawodników.

Ruszamy do rywalizacji w drugim, spośród niestety tylko trzech weekendów wyścigowych, jakie rozstrzygną o losach tytułów - mówi Konrad Biela. - Sezon chociaż krótki to i tak do tej pory zapewnił nam sporą dawkę wrażeń. Problemy ze skrzynią biegów nie przekreśliły wyniku w Sopocie, ale czasu na sprowadzenie części i naprawę nie było zbyt dużo. Plan awaryjny przewidywał, że na ten start, do Mitsubishi wróci seryjna przekładnia.
Zespół pracował prawie do ostatniej chwili, ale po raz kolejny nie zawiódł i wykonał świetną robotę. Dzięki wspólnym wysiłkom PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, AMS Race & Rally Car Service i 4Turbo, wracamy do walki w pełnej gotowości.

W ten weekend to szczególnie ważne, ale cieszę się, na tak wymagający debiut. Priorytetem jest zdobycie punktów, ale zapowiada się zacięta walka. Jestem ciekawy swojego tempa i porównania z gospodarzami. Starty na trasach Słowacji przywodzą wiele wspomnień i cennych wyników, a ruszymy do podjazdów Pezinok - Baba 2020 zmotywowani by dopisać do tej historii kolejny sportowy rozdział.

Razem z Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, TrackTech, HQ Automotive, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, Domalik folie samochodowe, Gulf Race Fuels Distribution EU, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion oraz STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar zapraszamy na emocjonujący półmetek GSMP 2020.


mat. prasowe, fot. Agnieszka Wołkowicz UMA Fotografia
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij