Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Jabłonka i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clear
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 72
Clear
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.07.2010, 16:28 | czytano: 893

„Bezpieczne Wakacje” - konkurs plastyczny (wyniki i zdjęcia)

zdj. organizatora

NOWY TARG. Powiatowy Inspektor Sanitarny zorganizował dla uczestników półkolonii odbywającej się w Szkole Podstawowej Nr 5 - konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne Wakacje”. Wzięło w nim udział 35 dzieci i młodzieży.

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli SP Nr 5 oraz pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu, wyłoniła laureatów konkursu.

- Uczestnicy półkolonii pod opieką nauczycieli: Elżbiety Pohrebny, Urszuli Stefańskiej, Marii Kursy, Lesława Wesoła z zaangażowaniem przystąpili do konkursu- komentuje Jolanta Bakalarz. Jak dodaje szefowa nowotarskiego Sanepidu - prace, które wpłynęły na konkurs przedstawiają zagrożenia związane z letnim wypoczynkiem oraz ukazują ryzykowne i bezpieczne zachowania, co świadczy o dużej świadomości i wiedzy dzieci związanej z tym tematem.

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody zakupione ze środków Inspekcji Sanitarnej.

Laureaci konkursu
kategoria dziewczęta, klasy I-III
I miejsce: Natalia Kursa
II miejsce: Ewa Stołowska
III miejsce: Oliwia Cięciel

kategoria chłopcy, klasy O, i I-III
I miejsce: Piotr Białoń
II miejsce: Łukasz Cięciel
III miejsce: Hubert Watycha

kategoria dziewczęta, klasy IV-VI
I miejsce: Wiktoria Ostrowska
II miejsce: Karolina Chowaniec
III miejsce: Natalia Leśnicka i Magdalena Bryniarska

kategoria chłopcy, klasy IV-VI
I miejsce: Jakub Cięciel
II miejsce: Kamil Bryniarski
III miejsce: Jędrzej Mikołajski

- Celem działań podejmowanych przez Inspekcję Sanitarną w okresie wakacji jest nagłośnienie problemu występowania zagrożeń zdrowotnych związanych z sezonem letnim takich jak: salmonellozy, zatrucia pokarmowe, zatrucia grzybami, KZM, bąblowica, tężec. Wśród uczestników kolonii organizowanych na terenie powiatu oraz do placówek służby zdrowia, pracownicy Inspekcji Sanitarnej dostarczają materiały informacyjne dotyczące postępowania w czasie upału, bezpiecznych zachowań nad wodą, unikania zachowań ryzykownych- uzależnienia od substancji psychoaktywnych, tytoniu, profilaktyki zakażeń wirusem HIV - dodaje mgr inż. Jolanta Bakalarz.

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij