Wtorek, 27 październik 2020, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clouds
10°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.07.2010, 10:43 | czytano: 2584

Rabka-Zdrój: Jubileuszowe dojenie w Rabkolandzie. Sztuczna krowa w sobotę czeka na śmiałków

Dotychczasowy rekordzista - Stanisław Budzeń

Dotychczasowy rekord w dojeniu sztucznej krowy padł w rabczańskim Rabkolandzie w 2007 roku. Wynosi 3 litry w ciągu minuty i należy do Stanisława Budzenia z Łowicza. Czy w tym roku ktoś go pobije? Kolejna edycja imprezy już w najbliższą sobotę, 17 lipca.

- Pierwsze zawody mistrzowskie - jak przypomina Czesław Bajer, Naczelny Kontroler Rekordów Podhala - odbyły się w 2001 roku, a mistrzem został Jan Maciończyk, skarbnik gminy Marklowice Śląskie, który wydoił w ciągu minuty 2100 ml mleka. W imprezie ubiegłorocznej ponownie zwyciężył rekordzista z 2007 r., Stanisław Budzeń z Łowicza, z wynikiem 2810 ml.

Impreza potrwa od godz. 14 do 16. Jej uczestnikiem może zostać każdy, kto ukończył 14 lat, zapisy przyjmowane będą od godz. 11. Na zwycięzcę czeka tytuł Mistrza Polski 2010, 300 zł, puchar, dyplom, wpis do księgi Polskie Rekordy i Osobliwości oraz nagroda rzeczowa. Kolejne dwa miejsca to odpowiednio tytuły I i II wicemistrza, 200 i 100 złotych i również wpisy do księgi, nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Zdobywcy miejsc od IV do X otrzymają dyplomy dojarza i księgę Rabkolandu - Polskie Rekordy i Osobliwości. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będzie Krowi Doktor, przedstawiciele Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych i „sędziowie cyckowi”.

Rabczańska sztuczna krowa, o wdzięcznym imieniu Robcula, jeździ niemal po całej Polsce na różnego rodzaju festyny, pikniki i imprezy firmowe. Występowała w telewizji, na scenach, mówiono o niej w radio oraz pisano w tytułach ogólnopolskich, regionalnych oraz na portalach internetowych. Pojemność jej „wymion” to 15 litrów.

To już jubileusz, bo dziesiąta edycja zabawy, organizowanej przez Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych wraz z Nowotarską Mleczarnią oraz Parkiem Rozrywki i Edukacji Rabkoland.

p/


najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij