Wystawa owczarków podhalańskich w Zakopanem (zdjęcia) - podhale24.pl
Jabłonka
Clouds
-10°C
Clouds
-10°C
Clouds
-10°C
Clouds
-11°C
Clouds
-12°C
Clouds
-10°C
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zakopane
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 81 | 162 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 52 | 104 %
Kartka z kalendarza
24.08.2011, 11:33 | czytano: 2500

Wystawa owczarków podhalańskich w Zakopanem (zdjęcia)

Na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem, w ramach XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, zorganizowana została przez zakopiański oddział ZKW - Klubowa Wystawa Owczarków Podhalańskich.

Fot. Regina Watycha
Fot. Regina Watycha
Wyniki rywalizacji:

Najlepsze baby klubu - JASNY MELON Biaca Perla, wł. CJC Blankenaauw.

Najlepsze szczenię klubu - FRODO Alpejskie Zauroczenie, wł. Grzegorz Młynarczyk.

Najlepszy junior klubu - ŚWARNA Na Góralsko Nute, wł. Andrzej Gołąb.

Najlepszy weteran klubu - KRYWAŃ z Siwej Polany, wł. Władysław Budz.

Zwycięzcy klubu:

Najlepszy dorosły pies - PRZYMILNY PERS Badziar, wł. Barbara Sell

Najlepsza dorosła suka - NISZA Nutrena, wł. Tadeusz Wirmański

Zwycięzca rasy - zwycięzca wystawy: PRZYMILNY PERS Badziar, wł. Barbara Sell

Konkurencje hodowlane:

Najlepsza para psów: GIEWONT z Miętustwa, GRAŃ z Miętustwa, wł. Tadeusz Wirmański

Najlepsza hodowla: z Butorowego Wierchu, wł. Stanisław Bukowski

Najlepszy reproduktor: MORS z Butorowego Wierchu, wł. Stanisław Bukowski

oprac. r/

Zdjęcia Regina Watycha i Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Taki pies19:01, 25 sierpnia 2011
Tez mam Goldena, rzeczywiscie pieszczoch i przyjaciel ludzi. Rok temu okradli nas zlodzieje, przypuszczam ze im przyniosl klucze ale nie chce sie przyznac.
0
Ania10:31, 25 sierpnia 2011
Golden Retriver pochodzi z Wielkiej Brytanii, absolutnie nie z Kanady, mam Goldenka 9 lat pieszczoch, wiecznie głodny, kocha ludzi, wodę zdecydowanie inny charakter od Owczarków Podhalańskich, które notabene też bardzo lubię - są śliczne.
0
Uwaga na kleszcze19:51, 24 sierpnia 2011
Uwazajcie na kleszcze !! Potrafia byc bardzo grozne i nawet spowodowac smierc.
Syn ma bialego goldena, 6 lat. Rok temu przyjezda z zona, obydwoje zaplakani (jeszcze ich takich nie widzialem) : pies zdycha.
To byla niedziela i weterynarze zamknieci. Na szczescie znalezliismy na internecie klinike weterynarii, niedaleko od nas i pojechalismy. Doktor zrobil psu (ktory juz sie nie ruszal) przeswietlenie, ekografie i na koncu tomograf ale wszystko bylo w porzadku. W koncu mowi ze jest juz tylko jedno wyjscie, ze trzeba mu zrobic zastrzyk przeciwko zapaleniu opon mozgowych (choroba zblizona do zapalenia opon mozgowych ale nie pamietam jej nazwy), ze prawdobodobnie ukasil go kleszcz i zarazil go ta choroba.
Zrobil mu wiec zastrzyk, psa zostawilismy w klinice. Na drugi dzien dostal nastepny i dopiero po 2 tygodniach wrocil do siebie.
Co rok tylko w Polsce kilka osob umiera na ta chorobe spowodowana przez kleszcze i dziesiatki w Europie.
Trzeba codziennie sprawdzic czy nie ma sie kleszcza. W razie silnych bolow glowy, wymiotow lub tylko plamy udac sie natychmiast do szpitala. Kleszcze powoduja tez Borelioze, przewlekla chorobe i dosc trudna do wyleczenia. Lekarze czesto rozpoznaja ja bardzo pozno i leczenie trwa latami.
Z powodu ocieplenia klimatu kleszczy jest coraz wiecej.
Reklama
0
dog18:24, 24 sierpnia 2011
Widze ze nigdy goldenow nie widziales. Na zdjeciu 13 to jest wlasnie bialy golden. Golden oznacza pozlacany ale w wiekszosci przypadkow sa biale, podobnie jak moj. Z czasem siersc im troche zolknieje.
Na zdjeciu 28 golden zostal skrzyzowany z inna rasa. Pozostale to sa goldeny retriever. Tylko dzisiaj widzialem ich chyba z 5 i tylko jeden byl "pozlacany".
Sa bardzo popularne bo nie agresywne, dlatego zreszta sa tresowane na przewodnikow dla niewidomych. One i labradory. Labrador jest zreszta podrasa goldena.
Golden jest psem z polnocy, chyba z Kanady. Jest doskonale przystosowany do plywania i czasem ma blony miedzy pazurami. Uwielbia wode zreszta.
Jego biala siersc jest oznaka zaadoptowania sie do warunkow polarnych podobnie zreszta jak bialy niedzwiedz. Podobnie jak niedzwiedz ma krotka czarna siersc i nastepnie biala.
Mozna go strzyc podobnie jak owce. U nas jest bardzo goraco wiec psa daje do strzyzenia 2 lub 3 razy do roku. Inaczej kopie w ogrodzie lub skacze do basenu.
0
?17:01, 24 sierpnia 2011
taaa... zwłaszcza na 13 zdjęciu- goldi w całej okazałości Hahahaha!
piękne owczary.
0
dog12:50, 24 sierpnia 2011
Cos Wam sie pokrecilo ! Przeciez to sa goldeny retriever ! Wspaniale psy zreszta, mam takiego, ma juz niestety 11 lat.
Przemily pies. Jezeli ktos przychodzi do domu, pies siada kolo niego bez wzgledu na to czy go zna czy nie, wklada mu glowe pod ramie i musi byc glaskany. Nie wolno oczywiscie przestac.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas