Piątek, 20 kwiecień 2018, Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Czarny Dunajec i okolice
pogodnie
12°
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 56%
pogodnie
13°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 51%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 55%
pogodnie
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 63%
niewielkie zachmurzenie
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 67%
niewielkie zachmurzenie
12°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 47%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
27.08.2012, 12:38 | czytano: 3017

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Tylki (zdjęcia)

Fot. Stanisław Zachwieja

W galerii pijalni wód mineralnych Domu nad Zdrojami odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Tylki zatytułowany „Ulotna barwność chwil”.

W wernisażu, który rozpoczęła i przywitała gości w swoim i w imieniu rodziny Mańkowskich, kierownik galerii Agnieszka Żarska, wzięła udział liczna reprezentacja z Rabki, skąd pochodzi malarka. Na ścianach galerii pięknie prezentują się barwne obrazy motyli, kwiatów i martwej natury. Jednym słowem cały cykl obrazów przypomina zgoła rajski ogród.

Anna Tylka jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Kształciła się w Szkole Rysunku i malarstwa przy ulicy Floriańskiej w Krakowie. Po długim okresie przerwy, do malarstwa powróciła piec lat temu. Bo – jak mówiła – nie mogła bez niego żyć. Wszystko, co ją otaczało, a zwłaszcza piękno natury inspirowało ją do wzięcia do reki pędzel i malowania obrazów.

Jej malarstwo jest bardzo barwne i radosne. Zresztą odzwierciedla ono jej ducha - pogodność i bardzo przyjazne nastawienie do świata i ludzi. Znajomi i przyjaciele mówią o niej, że jest bardzo radosna i pogodna. To prawda. Dała temu wraz podczas wernisażu.

- Staram się malować obrazy z natury, ale ciągnie mnie też do malarstwa inspirowanego moją fantazją, zatrzymania ulotnej chwili z baśniowego świata – mówiła artystka. Ogromna ilość bukietów kwiatów wręczonych artystce przez jej znajomych i przyjaciół zapewne posłużą do namalowania kolejnych barwnych obrazów.

Tekst i zdjęcia Stanisław Zachwieja
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij