Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Zakopane i okolice
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
26°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 51
Rain
25°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Rain
22°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
27.03.2013, 10:56 | czytano: 2019

"Ulice Jerozolimy" według Piotra Biesa. Spektakl poświęcony himalaiście Maciejowi Berbece (zdjęcia)

zdj. Regina Korczak-Watycha

ZAKOPANE. W surowych, jeszcze nie urządzonych wnętrzach nowo wybudowanej Galerii Strug w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem odbył się premierowy spektakl zakopiańskiej Sceny A2 – „Ulice Jerozolimy”.

Sztuka napisana została jako słuchowisko radiowe przez Piotra Biesa. Wszechstronny artysta – rzeźbiarz, nauczyciel w zakopiańskim „Kenarze”, a jednocześnie poeta i prozaik, zadedykował swoje najnowsze dzieło Maciejowi Berbece.

O swojej sztuce autor mówi: - Przedstawienie to nakłania nas do chwili refleksji w okresie Wielkiego Postu, ukazując historyczne fakty sprzed dwóch tysięcy lat. Jak wyjaśnia autor - Ten spektakl to specyficzne spojrzenie na pamiętne wydarzenia w Jerozolimie, oczami czterech kobiet: Marii Magdaleny, Marii Alfeuszowej - matki apostołów, Salome oraz Prokuli Klaudii - żony Poncjusza Piłata.”

W reżyserowanym przez autora spektaklu udział wzięli członkowie Towarzystwa Miłośników Teatry im. Heleny Modrzejewskiej: Joanna Stachoń, Grażyna Syrzistie i Anna Zawisza. Obok znanych już zakopiańskiej publiczności aktorów po raz pierwszy, w bardzo udanym debiucie, wystąpiła Teresa Błażusiak.

rw/ zdj. Regina Korczak-Watycha
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij