Niedziela, 24 luty 2019, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Rabka Zdrój i okolice
przewaga chmur
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
przewaga chmur
-10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 81%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-7°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 80%
przewaga chmur
-6°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
pochmurno
-9°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 83%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
23.06.2013, 09:55 | czytano: 4391

XVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych Grupy II FCI (zdjęcia)

zdj. Stanisław Zachwieja

NOWY TARG. Pierwszy dzień XVII Krajowej Wystawy Psów Rasowych Grupy II FCI należał do emocjonujących i przynoszący wiele niespodzianek. Do tej grupy należą m.in. pinczery, sznaucery i molosowate. Do udziału w wystawie zgłosiło się stu dziesięciu wystawców z Polski i Słowacji. Najpiękniejszym psem wystawy został sznaucer miniaturowy czarny, Moniki Opoki.

Sędziowały: Magdalena Kozłowska i Gabriela Ridarcikowa ze Słowacji. Gospodarzem wystawy - Andrzej Zamoyski, konferansjer - Tomasz Kochan.

Dziś, w niedzielę na kilku ringach będzie można obejrzeć psy ras należących do wszystkich 10. gryp FCI.

Organizatorem wystawy jest Związek Kynologiczny w Polsce O/Nowy Targ. Odbywa się pod patronatem burmistrza Marka Fryźlewicza i pod patronatem medialnym PPI Podhale 24, a głównym sponsorem wystawy jest Grupa Thermaleo Uzdrowisko Szczawnica S.A.

- Zaczynamy wystawę od kameralnej prezentacji psów należących do Grupy II FCI, a drugim dniu w ringu pokażą się psy wszystkich 10. grup FCI. To będzie prawdziwe święto psów rasowych – mówiła Ewa Lehenstein – Werndl, prezes ZKwP O/Nowy Targ.

Najpiękniejszym psem Grupy II w oczach sędziny Magdaleny Kozłowskiej okazał się sznaucer miniaturowy czarny należący do Moniki Opoki. Pokonał on wielu, nie mniej wspaniałych konkurentów, którzy w finale na głównym ringu przed publicznością, która od wielu już lat przychodzi oglądać nowotarską wystawę psów rasowych, pokazywali swoje wdzięki i zalety psa rasowego.

- Wszystko u niego było wspaniałe, sylwetka, sposób poruszania się i ogólny wdzięk – mówiła o zwycięzcy pierwszego dnia wystawy, sędzina Magdalena Kozłowska.

Wystawa psów rasowych jest dla wystawców prawdziwym świętem. Można tu zobaczyć nie tylko wspaniale przygotowane do prezentacji psy, ale też zakupić wszystko, co tylko im jest potrzebne – obroże, miski, materace, karmę, namioty, klatki itp.

Stadion sportowy przy Parku Miejskim zapełnił się namiotami dla psów. Wystawcy w komfortowych warunkach mają możliwość przygotować psy do prezentacji. Przygotowania trwają nawet i kilka godzin, zwłaszcza, gdy trzeba rozczesywać długą sierść psa.

Pierwszy dzień wystawy zakłóciła burza i padający grad. Załamanie pogody nastąpiło tuż przed finałem, ale nie zrażeni tą sytuacją wystawcy i organizatorzy w spokoju przeczekali burzę i z dobrymi humorami kontynuowali dalszą finałową część wystawy.

- Na tegorocznej wystawie w Grupie II FCI pokazało się wiele wspaniałych, dobrze przygotowanych przez wystawcą psów. Dominowały owczarki berneńskie i rottweilery. Każdy kraj ma swoje ulubione i wyróżniające się rasy psów. Choć trzeba powiedzieć, że istnieje też moda na jakąś rasę i każdy, kto tylko kocha psy, chce mieć w domu psa tej wybranej i modnej rasy – mówiła Gabriela Ridarcikova.

Tekst i zdjęcia Stanisław Zachwieja

Wyniki – Grupa II FCI
Najpiękniejszy Baby
1. Sznaucer olbrzym czarny – wł. Dorota Motyka
2. Nowofundland –wł. Maja Pawłowska
3. Fila Brasileiro –Zula Przybilińska
4. Rottweiler –Aneta Nykiel

Najpiękniejszy szczeniak
1. Sznaucer miniaturowy biały – wł. Artur Liszka, Beata Sułkowska Liszka
2. Pirenejski pies górski – wł. Michael Kleinert
3. Mastif hiszpański – wł. Petra Richterova
4. Berneński pies pasterski – wł. Renata Marcisz

Najpiękniejszy weteran
1. Sznaucer miniaturowy – wł. Katarzyna Róg
2. Sznaucer miniaturowy czarno-srebrny – wł. Dorota Motyka
3. Rottweiler – wł. Aneta Nykiel

Najpiękniejszy pies użytkowy
1. Doberman – Anna Cyglarek, Urszula Cyglarek

Najpiękniejszy junior
1. Rottweiler – wł. Ewa Jamroga
2. Czarny terier – wł. Krzysztof Górny
3. Bernardyn krótkowłosy – wł. Magdalena Basińska
4. Sznaucer miniaturowy czarno-srebrny – wł. Marcelina Kraczkowska

Najpiękniejszy pies wystawy Bis
1. Sznaucer miniaturowy czarny – wł. Monika Opoka
2. Rottweiler – wł. Ewa Jamroga
3. Nowofundland – Maja Pawłowska
4. Bullmastiff – Grazina Chmelevskaja Piotrowska
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
zozol12:56, 25 czerwca 2013
A to już była ta wystawa. To fajnie
XYZ11:02, 23 czerwca 2013
Gro Psów wartych zauważenia, trudno podważać opinię sędziów, ale mnie osobiście przypadł do gustu pies rasy ,,Gończy Polski''. Rodzima rasa polska . Pies bystry, inteligentny, zwinny nieoceniony stróż i wierny jak to pies.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij