Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Zakopane i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 13.716 km/h Wilgotność: 80 %
-
brak pomiaru
Rain
12°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 76 %
Rain
13°
Wiatr: 12.348 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
12°
Wiatr: 10.404 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
11°
Wiatr: 11.7 km/h Wilgotność: 81 %
13.01.2014, 10:43 | czytano: 3816

Prezentacja książki Zbigniewa Sikory "Krwawy ślad. Nieznani Bohaterowie Podhala" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

W zakopiańskim Kinie Sokół odbyła się promocja kolejnej po „Goralenvolk” Wojciecha Szatkowskiego - książki, podejmującej temat okupacji hitlerowskiej na terenie Podhala. Tym razem Związek Podhalan oddział w Nowem Bystrem zaprezentował książkę Zbigniewa Sikory „Krwawy ślad - nieznani bohaterowie Podhala”.

W promocji wzięli udział: dr hab. Jerzy Roszkowski z Muzeum Tatrzańskiego, dr Dawid Golik, historyk z IPN oraz autor Zbigniew Sikora.

- Kiedy parę lat temu zacząłem zbierać materiały na temat pacyfikacji w Nowem Bystrem w 1943 nie spodziewałem się, że ich efektem będzie wydanie tej książki. Uzyskałem jednak materiały dotyczące innych miejscowości – m.in Biały Dunajec, Bustryk, Ciche, Ludźmierz, Ząb i Zakopane. Na terenie Podhala działał pierwszy zbrojny oddział Armii Krajowej walczący z okupantem pod dowództwem Wojciecha Duszy „Szaroty”. Książka zawiera wszystkie zebrane materiały związane z tymi wydarzeniami – mówił Zbigniew Sikora.

rkw/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Majka11:53, 4 lutego 2014
Właśnie przeczytałam książkę i muszę przyznać że to była prawdziwa lekcja historii. Naprawdę warto przeczytać. Polecam.
Fantazja18:29, 17 stycznia 2014
Ksiegarnia "Fantazja" Zakopane
Orcyk12:35, 15 stycznia 2014
Wojtuś napisał to co było mu wygodne! Tą książkę trzeba pierwsze przeczytać i wtedy można będzie stwierdzić czy jest dobra. To że coś ktoś napisał nie oznacza że jest prawdą. Można zawsze wybrać wygodną prawdę!
zainteresowany15:51, 14 stycznia 2014
Proszę napisać gdzie i za ile można kupić tę książkę, bardzo proszę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij