Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Zakopane i okolice
Clouds
-16°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Snow
-10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-16°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.08.2014, 17:40 | czytano: 996

W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę

W piątek i sobotę 15 i 16 sierpnia br. legendarny Koziołek Matołek odwiedzi Gubałówkę. Ten podróżujący po świecie najsłynniejszy koziołek, ulubieniec dzieci będzie bohaterem wielkiego rodzinnego pikniku przygotowanego przez firmę PKL, operatora kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę.

Pierwszy komiks z przygodami Koziołka Matołka ukazał się w 1933 roku, jego autorem był Kornel Makuszyński, a postać Koziołka narysował znany polski rysownik Marian Walentynowicz. Makuszyński kochał Podhale, już w latach 20. XX wieku niemal wszystkie letnie i zimowe wakacje spędzał w Zakopanem, mieszkał w willi „Opolanka”, dokąd na stałe przeprowadził się w listopadzie 1944 roku. Dziś w tym miejscu mieści się Muzeum Kornela Makuszyńskiego, utworzone w 1966 roku. Zakopane doceniło Makuszyńskiego nadając mu w 1929 roku tytuł Honorowego Obywatela miasta.

Na przygodach Koziołka Matołka wychowało się już kilka pokoleń Polaków, pomimo upływu lat bajki te nadal bawią i uczą. W ten weekend znów będzie okazja, by spotkać Koziołka. Tym razem na szczycie Gubałówki, z którego roztacza się piękny widok na panoramę Zakopanego i Tatr.

Organizatorzy wielkiego rodzinnego pikniku obiecują, że nie zabraknie okazji do zabawy, i dla tych dużych i dla tych małych – wszystkich członków rodziny. W trakcie imprezy będą rozgrywane konkursy rodzinne, celem jest zdobycie jak największej liczby aktywności. Każda rodzina po wjeździe na Gubałówkę otrzyma kupon konkursowy wraz z informacją jak wygląda szlak Koziołka Matołka. Na każdy dzień przygotowano po 7 konkurencji, m.in. udział w olimpiadzie, pobyt wśród piratów i Indian, pobyt w Afryce, w Anglii. Pierwszych 100 zwycięzców w danym dniu, czyli rodzin które wzięły udział we wszystkich 7 aktywnościach, otrzyma nagrodę – tobołek Koziołka Matołka.

Drugiego dnia imprezy, w sobotę 16 sierpnia podróżnicy wraz z Koziołkiem Matołkiem dotrą aż do Afryki. Na wszystkich będą czekać niespodzianki, gry i konkursy – oraz upominki i nagrody. Po południu odbędzie się koncert zespołu Hakuna Matata.

Program „W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę”

Piątek 15 sierpnia
12.30 - 17.00 Podróże z Koziołkiem Matołkiem – gry i zabawy dla rodzin
Koziołki będą miały do pokonania 7 punktów podróży Koziołka, W każdym dniu podróży pierwsza setka koziołków które osiągną 7 punktów za zaliczenie wszystkich konkurencji otrzyma Tobołek Koziołka Matołka, nagrody są oryginalnie sygnowane logiem Koziołka Matołka, ich zdobycie jest możliwe tylko na Gubałówce.
12.15 - 17.00 Animacje prowadzone na scenie oraz wokół sceny
Podczas pierwszego dnia imprezy „W Podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałowkę” proponujemy Państwu różnego rodzaju gry, zabawy i zgaduj zgadule dotyczące głównego bohatera podróży, będzie to spotkanie połączone z tańcem i wspólnym śpiewaniem w gronie rodzinnym.
(W przypadku pięknej pogody i/lub dużej ilości chętnych impreza zostanie przedłużona do 19:00)

Sobota 16 sierpnia
10.00 - 18.00 Podróże z Koziołkiem Matołkiem – gry i zabawy dla rodzin
Drugiego dnia ponownie dzieci wraz z rodzicami będą pokonywać stacje na których czekać będą niespodzianki, gry, konkursy. Podróżnicy zbierać będą pieczątki, a także upominki i nagrody.
12.15 - 16.00 Animacje prowadzone na scenie oraz wokół sceny
Aktorzy prowadzący animacje wcielą się w rolę bajkowych podróżników podążających szlakami Koziołka Matołka. Gorącą muzykę przeplatać będą śpiewy, gry i konkursy. Ponadto uczestnicy będą mogli uczestniczyć w nauce tańca z zabawnymi układami choreograficznymi.
16.00 - 16.35 Koncert afrykańskiego zespołu Hakuna Matata
16.35 - 17.00 Kozioł roztańczony - nauka tańca afrykańskiego
17.00 - 17.20 Koziołek Muzyk - nauka gry na bębnach afrykańskich
17.35 - 17.40 Wspólne Odśpiewanie piosenki z Koziołkiem oraz zespołem Hakuna Matata.
18.00 - Zakończenie imprezy oraz losowanie pakietu rodzinnego w eleganckim zakopiańskim hotelu
Ramowy program Weekendu z Koziołkiem Matołkiem podróżującym na Gubałówkę

TARPiK
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij