Czwartek, 23 września 2021, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Zakopane i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 12.636 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
14°
Wiatr: 14.256 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
14°
Wiatr: 11.34 km/h Wilgotność: 67 %
-
brak pomiaru
Clouds
12°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 67 %
07.03.2015, 12:44 | czytano: 1551

Walne strażaków z Kościeliska. Podsumowania i plany. Cel główny - nowy samochód

Fot. Piotr Korczak

W remizie strażackiej w Kościelisku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014. Strażacy podsumowali miniony rok, przedstawili plany na przyszłość oraz udzielili absolutorium zarządowi.

W 2014 roku jednostka OSP Kościelisko brała udział w 133 akcjach ratowniczo-gaśniczych, roku ubiegłym 186 akcjach. OSP od paru lat jest najaktywniejszą jednostką w powiecie tatrzańskim.

W obecnym roku strażacy w dalszym ciągu planują udział w akcjach ratowniczych i likwidacji zagrożeń, a także pomoc w organizacji imprez państwowych, gminnych i kościelnych. Prowadzona będzie także akcja prewencyjna wśród starszych mieszkańców "Nie dla czadu".

Ubiegły rok OSP Kościelisko zakończyło niewielkim dochodem. Z dotacji krajowego systemu, gminy Kościelisko i składek członkowskich zakupione zostały umundurowanie i drobny sprzęt potrzebny w czasie akcji. W tym roku planowany jest zakup ciężkiego samochodu, którego bardzo w Kościelisku brakuje.

Jak wyjaśnia wójt gminy Bohdan Pitoń, obecnie zbierane są środki potrzebne na zakup samochodu. Jego koszt to ok. 1 miliona złotych. Gmina Kościelisko przeznaczyła na ten cel 250 tys. złotych. W chwili obecnej brakuje ok. 150 tysięcy, które wójt planuje pozyskać ze źródeł zewnętrznych.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij