Powstał teledysk Galicja Projekt "Siła jest w jedności", czyli młodzi górale Janowi Pawłowi II - podhale24.pl
Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny
Szczawnica
Clear
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 84 %
Clear
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
84 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
20.07.2016, 19:01 | czytano: 2538

Powstał teledysk Galicja Projekt "Siła jest w jedności", czyli młodzi górale Janowi Pawłowi II

45 godzin spędzonych w studio, 100 osób zaangażowanych w projekt, 20 godzin na planie, 100 GB materiału filmowego, 40 godzin montażu i jest efekt - teledysk nakręcony przez górali z okazji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży: Galicja Projekt "Siła jest w jedności" (Młodzi Górale drogą Jana Pawła II).

Fot. Łukasz Sowiński
Fot. Łukasz Sowiński
To podziękowanie Św. Janowi Pawłowi II za jego wpływ w ukształtowanie naszych charakterów, rozwój naszego kraju i regionu oraz nasz wkład i przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, Kraków 2016 - napisali twórcy teledysku.



Pomysłodawcą projektu muzycznego jest Damian Pałasz - skrzypek Zespołu InoRos i Zwyk, który w marcu 2015 utworzył sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich, najpierw jako rozwinięcie Zespołu Góralskiego „Rabiańsko Śleboda”, a później jako osobna jednostka. Wówczas pomysłem było sformowanie grupy dzieci, młodzieży oraz dorosłych, która muzyką góralską miała upiększyć liturgię Pasterki w kościele w Rabie Wyżnej, co zrealizowane zostało z sukcesem.

Z czasem zrodził się Galicja Projekt, nawiązujący nazwą do fundacji, w ramach której funkcjonuje i której pierwotny zamysł realizuje: utworzenie grupy artystycznej, zainspirowanej kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązującej do innych kultur, potrafiącej wyjść poza utarte schematy, motywującej do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Ważnym wsparciem dla projektu m.in. od strony formalnej, doradczej oraz zabezpieczenia finansowego jest Łukasz Szklarz - pomysłodawca i kierujący fundacją GALICJA.

Skąd nazwa?

„Galicja”, ponieważ to szeroko pojęty region naszego pochodzenia, kojarzony z różnorodnością narodową i etniczną, gdzie muzyka nie zna granic geograficznych a kultura mimo zawirowań politycznych stale się rozwijała. Galicja to również autonomiczny region w Hiszpanii, charakteryzujący się odrębnym językiem zbliżonym do portugalskiego, ze słynnym miejscem kultu religijnego, Santiago de Compostela.

„Projekt”, ponieważ w zamyśle to otwarta platforma artystyczna, zapraszająca gości z różnych kręgów kulturowych i etnicznych realizująca wspólnie kolejne projekty muzyczne na zasadzie „sky is the limit”. Aranżacje są autorstwa Damiana Pałasza, a trzon projektu stanowią jego uczniowie, którzy pod okiem swego nauczyciela krok po kroku rozwijają umiejętności w grze na skrzypcach i basach góralskich.

Źródło: organizatorzy, zdjęcia Łukasz Sowiński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Stanisław14:38, 25 lipca 2016
W artykule jest dokładnie wyjaśnione skąd nazwa. A więc przeczytaj uważnie a nie przynoś wstydu Podhalu tworząc takie posty :) bo przez takich stereotyp górali jest kiepski :)
na mój dusiu na ci ta Galycja18:38, 24 lipca 2016
co tyz widzom w tyj nazwie Galicja....??! Zabór, horror Maryśka Tereska
eee23:04, 23 lipca 2016
brawo!!1
Tomasz8713:39, 21 lipca 2016
Genialna nuta! Bardzo oryginalna w super wykonaniu. Widać, że zagrana z radością tak młodych ludzi! Początkowy temat pięknie zagrany z sercem i emocjami i bardzo wpada w ucho. Mam rozumieć, że to własna twórczość? Będę śledził dalsze kroki Waszego projektu! Ukłony dla Was młodzi ludzie!
stasiu-z-ne11:01, 21 lipca 2016
Super aranż , piękny oryginalny temat na początku utworu- no i oczywiście tak dużo młodych, radosnych ludzi !! W końcu doczekaliśmy się genialnej wersji tego utworu!! :)
emi10:19, 21 lipca 2016
Gratulacje !!!! Wspaniali młodzi ludzie!!!
pianista09:23, 21 lipca 2016
Oj nie uniknal pan nauczyciel bledow w swojej grze akcentujac w melodii slabe czesci taktu
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas