Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zakopane i okolice
pochmurno
Wiatr: 2.9 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 84%
pochmurno
Wiatr: 2.1 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 90%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 96%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 98%
02.09.2016, 16:46 | czytano: 1076

Bieg po oddech z Justyną Kowalczyk

Ponad 500 osób potwierdziło swój udział w „Biegu po Oddech”, który odbędzie się 4 września w Zakopanem.

Impreza ma szansę stać się jednym z większych wydarzeń biegowych odbywających się w Zakopanem w ostatnich latach. Na starcie stanie między innymi Justyna Kowalczyk, która od lat wspiera Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Dochód z imprezy będzie przekazany na rzecz podopiecznych PTWM.

„Bieg po oddech” jest pierwszym wydarzeniem sportowym o zasięgu ogólnopolskim organizowanym przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM). Celem imprezy jest promowanie aktywności fizycznej jako ważnego elementu codziennej fizjoterapii chorych oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się chorzy na mukowiscydozę w Polsce.

Pięciokilometrowa trasa biegu, wiodąca ulicami Zakopanego, została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach PZLA. Bieg otrzymał jednogwiazdkowy certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i został wpisany do Zakopiańskiej Ligi Biegowej.

Swój udział w imprezie zapowiedziała Justyna Kowalczyk - najlepsza polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska - która zachęca wszystkich do startu w Zakopanem i niesienia pomocy chorym w ich walce o każdy oddech. Swoją obecność zadeklarował również Andrzej Bargiel - skialpinista, biegacz górski i himalaista, świeżo upieczony rekordzista i zdobywca tytułu Śnieżnej Pantery.

Patronat nad „Biegiem po Oddech” objęli Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Starosta Tatrzański Piotr Bąk oraz Justyna Kowalczyk. Współorganizatorami imprezy są Urząd Miasta Zakopane i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Głównym Sponsorem wydarzenia jest Santander Consumer Bank. Sponsorem Złotym został Blachotrapez Sp. z o.o, a Sponsorem Brązowym - WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

W dniu Biegu odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Na wszystkich chętnych będzie czekała strefa sportów z zumbą i nordic walking, ścianka wspinaczkowa Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czy mukolinkowy kiermasz zabawek. Regionalne Centrum Krwiolecznictwa i Krwiodawstwa z Zakopanem uruchomi także punkt krwiodawstwa. W Biurze Zawodów mieszczącym się na terenie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem będzie można oddać krew dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Podhala.

W pomoc chorym na mukowiscydozę zaangażowało się wiele instytucji, w tym Polskie Koleje Linowe, TOPR, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem, Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Zakopanem, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem, Polska Federacja Nordic Walking czy szkółka Fitness pod Tatrami.

Źródło: Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, oprac. r/
najnowsze informacje

Informujemy, iż w czasie ciszy wyborczej komentarze są przyjmowane, opublikowane na stronie zostaną po jej zakończeniu.

dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij