Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Zakopane i okolice
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
28.10.2016, 14:35 | czytano: 1530

I Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich w Łopusznej (zdjecia)

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej odbył się I Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Nowy Targ.

Celem przeglądu było umożliwienie zaprezentowania umiejętności aktorskich i śpiewaczych gospodyń zrzeszonych w KGW na terenie gminy Nowy Targ, stworzenie możliwości rozwijania ich talentów artystycznych oraz popularyzacja śpiewów regionalnych własnego regionu. To także sposób ciekawego spędzenia czasu i integracji środowiska Kół Gospodyń Wiejskich.

Przegląd jest pewnego rodzaju przywróceniem tradycji programów artystycznych KGW prezentowanych w latach 80 i 90-tych podczas Konkursów Potraw Regionalnych organizowanych w Łopusznej.

Zebranych na widowni gości powitała Józefa Kuchta, dyrektor GOK-u. Wśród nich byli przedstawiciele władz gminy Nowy Targ, wójt gminy Jan Smarduch, wiceprzewodniczący Rady Gminy Pana Stanisława Buła, sołtysi z Morawczyny, Harklowej i Łopusznej oraz ksiądz proboszcz parafii w Łopusznej.

Na scenie łopuśniańskiego GOK-u gaździny zaprezentowały się w dwóch kategoriach: śpiewie regionalnym i biesiadnym oraz w scenkach rodzajowych. Wystąpiły panie z 10 KGW: z Morawczyny, Ostrowska, Dursztyna, Harklowej, Nowej Białej, Szlembarku, Dębna, Rogoźnika, Gronkowa i Łopusznej.

Gospodynie pokazały, że nie tylko w kuchni czują się jak ryba w wodzie i są dobrymi kucharkami, ale również posiadają talenty aktorskie i wokalne, czego dowodem były gromkie brawa od zgromadzonej na sali publiczności.

Wszystkie koła otrzymały za występ pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Po zakończeniu przeglądu, gdy już stres i emocje opadły wszystkie, gaździnki zasiadły do wspólnej biesiady. Szefowa GOK-u podziękowała wszystkim paniom za przybycie i pracę na rzecz kultywowania tradycji regionalnej w naszej gminie, a gospodynie jednogłośnie zadeklarowały iż na przyszły rok znów przyjadą na Przegląd Artystyczny.

Źródło: GOK Łopuszna, oprac. r/ fot. Maria Chowaniec, Grzegorz Guroś
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij