Piątek, 20 kwiecień 2018, Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Nowy Targ i okolice
pogodnie
12°
Wiatr: 5.5 km/h Wilgotność: 56%
pogodnie
13°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 51%
niewielkie zachmurzenie
18°
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 55%
pogodnie
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 63%
niewielkie zachmurzenie
11°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 67%
niewielkie zachmurzenie
12°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 47%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
01.01.2017, 12:10 | czytano: 2553

Sylwestrowa kąpiel w Jeziorze Orawskim (zdjęcia)

Niska temperatura i broniący dostępu do jeziora lód nie przeszkodziły słowackim morsom w tradycyjnej, ostatniej w 2016 roku kąpieli, w znajdującym się na pograniczu polsko-słowackim Jeziorze Orawskim.

W tym roku warunki do wspólnego zanurzenia się w jeziorze w pobliżu Namiestowa były niewątpliwie ekstremalne. Śmiałkowie musieli najpierw wyciąć przerębel w zamarzniętym zbiorniku, by móc w ogóle myśleć o kultywowaniu corocznego zwyczaju. Pomimo tego nie brakowało chętnych do lodowej kąpieli w wodach jeziora. Bezchmurne niebo, piękne słońce i wspólne spędzanie wolnego czasu zrekompensowały jednak wszelkie niedogodności.

Historia zimowych kąpieli w Jeziorze Orawskim sięga 1975 roku. Pierwsze „lodowe niedźwiedzie” (to słowackie określenie polskich „morsów”) spotykały się do końca lat 80-tych. Po latach, w 2013 roku, tradycja została odnowiona przez kolejne pokolenie amatorów zimnej wody.

Andrzej Habina/ zdj. Orawskie lodowe niedźwiedzie
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Popeye13:28, 1 stycznia 2017
Wielkie halo! Ciekawe ile by wytrzymali we wrzątku...?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij