Piątek, 20 kwiecień 2018, Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
Rabka Zdrój i okolice
niewielkie zachmurzenie
11°
Wiatr: 3.5 km/h Wilgotność: 63%
pogodnie
13°
Wiatr: 1.1 km/h Wilgotność: 58%
pogodnie
18°
Wiatr: 1 km/h Wilgotność: 52%
pogodnie
13°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 64%
niewielkie zachmurzenie
10°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 72%
niewielkie zachmurzenie
Wiatr: 1.9 km/h Wilgotność: 59%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.01.2017, 21:53 | czytano: 2015

Runmagedon w Gorącym Potoku w Szaflarach (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

W Szaflarach w Gorącym Potoku w trzaskającym mrozie śmiałkowie przygotowywali się do Runmageddonu.

Był to morderczy trening, podczas którego ponad 80 fanów biegania przez przeszkody stawiło czoła ekstremalnie niskiej temperaturze i specjalnie przygotowanym przeszkodom. Wydarzenie to miało na celu szlifowanie formy przed startem w Runmageddonie, bijącym rekordy popularności cyklu ekstremalnych biegów przeszkodowych. Uczestnicy biorący udział w treningu wystartują w Festiwalu Runmageddonu, który odbędzie się w długi majowy weekend w Myślenicach.

Ekstremalnie niska temperatura -26 °C nie odstraszyła ponad 80 osób, które w sobotę w Szaflarach wzięły udział w Morderczym Treningu Runmageddonu. Trasa o długości 2 km biegła przez teren kompleksu Term Gorący Potok i znajdujący się tam Małpi Gaj czy też przez zmrożony Dunajec. By dotrzeć na metę biegu, zlokalizowaną w basenach z gorącą wodą, trzeba było po drodze pokonać kilkanaście ciekawych przeszkód znanych z cyklu biegów Runmageddon. Uczestnicy sobotniego treningu zmuszeni byli m.in. skakać, wspinać się, czołgać czy też pokonywać wysokie ściany. Na trasie nie zabrakło więc ducha sportowej rywalizacji ale także atmosfery współpracy i dobrej zabawy, czyli tego wszystkiego z czego słynie Runmageddon.

Wydarzenie to, oprócz sportowego miało również rodzinny charakter. Podczas gdy rodzice, którzy do Term Gorący Potok przybyli ze swoimi pociechami, pokonywali różne przeszkody, dzieci spędzały czas w Kąciku Kuchennym, gdzie otrzymały wszystkie niezbędne składniki i pod okiem pracowników restauracji uczyły się jak samodzielnie upiec pizzę.
„Staramy się, by nasze treningi przygotowujące do udziału w Runmageddonie były jak najbardziej atrakcyjne i na długo zostawały w pamięci ich uczestników. Trening w takim miejscu jak Termy Gorący Potok w Szaflarach to wyzwanie dla zawodników ale i również wspaniała zabawa dla całych rodzin. Tym bardziej, że po zakończonych zajęciach można było bezpłatnie korzystać ze wszystkich atrakcji, które oferują Termy. Znaleźliśmy tu świetne warunki do aranżacji imprezy z racji na ciekawe tereny wokół obiektu oraz baseny z gorącą wodą zlokalizowane na zewnątrz budynku. Uczestnicy mieli więc znakomitą okazję sprawdzić swoją siłę i kondycję przed startem w majowym Festiwalu Runmageddonu, na który już w maju zapraszamy do Myślenic.” – powiedział Paweł Sala, Dyrektor Runmageddonu Beskidy.

Treningi przygotowujące do Runmageddonu odbywają się w wielu miejscach w Polsce i osoby myślące o starcie w tym ekstremalnym biegu mogą sprawdzić swoje przygotowanie fizyczne oraz poczuć namiastkę tego, co czeka zawodników na trasach największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych. Treningi odbywają się w ciekawych miejscach, a dotychczas fani biegów ekstremalnych ćwiczyli m.in. w galeriach handlowych, na okręcie ORP Błyskawica a także głęboko pod ziemią, w chodnikach kopalni Guido.

***
Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

mat. prasowy,opr.s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
kolarzyk19:20, 12 stycznia 2017
Z całym szacunkiem ale tyle ten Runnmagedon ma wspólnego ze sportem i ze zdrowiem, że... (tutaj powinienem użyć brzydkiego słowa). Jeżeli ktokolwiek ma choć trochę rozumu i zna się na aktywności fizycznej (organizatorzy podobno uważają że się znają) to zostały tutaj złamane wszystkie możliwe zasady zdrowego i bezpiecznego treningu. Od razu na starcie powinni zapewnić wszystkim uczestnikom konsultację u ortopedy za ok pół roku, kiedy to zaczną się odzywać przemrożone stawy, a skierowanie na prześwietlenie płuc to tak za miesiąc. Dołożył bym do tego jeszcze skierowanie do psychologa (dla organizatorów) czy z nimi wszystko w porządku...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij