Niedziela, 24 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Zakopane i okolice
przewaga chmur
Wiatr: 5.8 km/h Wilgotność: 93%
deszcz
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 89%
przewaga chmur
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 92%
deszcz
16°
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 91%
pochmurno
Wiatr: 7.6 km/h Wilgotność: 93%
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.01.2017, 12:53 | czytano: 1733

W sobotę i niedzielę wielkie święto śniegu dla najmłodszych

zdj. Regina Korczak-Watycha

Już po raz szósty w Zakopanem w dniach 14-15 stycznia odbywać się będzie World Snow Day, czyli Światowy Dzień Śniegu. Ta impreza jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", w wolnym tłumaczeniu oznaczającej „zabierz dzieci na śnieg”.

Jak informują organizatorzy, trzonem tej kampanii jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, do brania udziału w zawodach sportowych, ale również do zwracania uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska. Podczas Światowego Dnia Śniegu na całym świecie odbywają się imprezy, których główną częścią są zawody sportowe urozmaicone różnego rodzaju akcjami edukacyjnymi.

Mottem imprezy są od lat słowa: „Odkrywaj, Baw się, Doświadczaj”. W tym roku wprowadzono jeszcze jedno hasło – „Pomagaj”.

- W Urzędzie Miasta uruchomiony zostanie punkt krwiodawstwa. Zachęcić chcemy dorosłych, aby w tym dniu, kiedy dzieci się bawią, oni oddawali krew – mówi Zofia Kiełpińska, naczelnik wydziału edukacji i sportu w zakopiańskim magistracie. – Jest to bardzo ważny element naszej zabawy. My będziemy się bawić i dawać radość tym. którzy mogą z nami być, ale również dajmy radość, którzy nie mają powodów do radości. Jeszcze rok temu dołożone zostało inne hasło: „Integracja". Hasło, to również będzie towarzyszyć podopiecznym Fundacji Handicap Zakopane. To dla nich zorganizowane zostaną zawody sportowe w narciarstwie alpejskim oraz w biegach narciarskich.

Przez dwa dni imprezy odbywać się będą zawody sportowe w narciarstwie alpejskim oraz w skokach narciarskich w Centrum Szkolenia Narciarskiego „Nosal”. Wszyscy będą mogli skorzystać z darmowej jazdy nauki na nartach.
Organizatorzy stworzyli też możliwość bezpłatnego wypożyczenia nart. Zawody w narciarstwie biegowym odbywać się będą 15 stycznia od godz. 10.30 na Równi Krupowej.

Dzieci z medalem WSD będą mogły za darmo wejść na lodowisko oraz za darmo wypożyczyć łyżwy. Nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby na lodowisku dzieci się nie nudziły, będą konkursy i zabawy, a dla chętnych nauka jazdy na łyżwach.

W miasteczku World Snow Day na Górnej Równi Krupowej znajdzie się również specjalne miejsce na edukację. Tutaj zaprezentują się podobnie, jak w poprzednich edycjach, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Park Narodowy, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz policja. Ratownicy TOPR przeprowadzą z dziećmi symulację akcji ratunkowej oraz będą uczyć najmłodszych do czego służy i jak posługiwać się sprzętem lawinowym.
14 stycznia dzieci powyżej 14 roku życia czeka wycieczka do Centrum Lawinowego na Kalatówkach. Wyjście zaplanowano o godz. 8.30. Wcześniej należy zgłosić swój udział pod adresem tis4@zakopane.eu.

15 stycznia na godz. 10 zaplanowano wycieczkę skiturową z Kuźnic na Halę Kondratową. Zgłoszenia przyjmowane są droga elektroniczną pod adresem tis4@zakopane.eu, do dnia 12.01.

js/ na zdjęciu uczestnicy spotkania na którym zaprezentowano szczegółowy program imprezy.

zdj. Regina Korczak -Watycha
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
ol jeeeee15:41, 11 stycznia 2017
zabierz dzieci na smog :)))
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
chmura tagów
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij