Wtorek, 31 marzec 2020, Imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny
Jabłonka i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 58
Clouds
-2°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 58
Clouds
-1°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 58
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-3°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 58
Clouds
-3°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 58
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
28.03.2017, 13:35 | czytano: 917

Budowlani olimpijczycy nagrodzeni na Politechnice Krakowskiej

Szkoły z Nowego Targu i Zakopanego znalazły się w czołówce rankingu placówek z najlepszymi wynikami w jubileuszowej 30. edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w południowej Polsce.

W gronie 12 finalistów olimpiady, nagrodzonych dziś przez rektora Politechniki Krakowskiej, są uczniowie z sześciu małopolskich szkół, wśród nich Marcin Kowalczyk z Zespołu Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem. Politechnika Krakowska od ponad 20 lat patronuje okręgowemu etapowi zmagań młodych budowlańców, a finaliści i laureaci stopnia centralnego olimpiady przyjmowani są kierunek budownictwo na PK bez postępowania kwalifikacyjnego.

– Patrząc na wasze osiągnięcia możemy być spokojni o zrównoważony rozwój naszych miast i regionów, bo młodzi, zdolni pasjonaci nowoczesnego budownictwa i projektowania są w całej Małopolsce. Biorąc udział w olimpiadzie stawiacie na osobisty rozwój, ponadprzeciętnie rozszerzacie swoją wiedzę i umiejętności. To na pewno zaprocentuje w waszej zawodowej przyszłości - podkreślił podczas uroczystości rektor PK prof. Jan Kazior.

Rywalizację budowlanych olimpijczyków w południowej Polsce wygrał Krzysztof Zelek przed Jackiem Trelą, obaj uczą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Na 3. miejscu znalazła się kolejna reprezentantka Limanowej - Natalia Czamara z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego, a na kolejnych: 4. - Andrzej Dutkiewicz z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie, 5. Paweł Wojtas (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej), 6. Marcin Kowalczyk (Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem).

W rankingu szkół najlepszy okazał się Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej przed Zespołem Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie oraz Zespołem Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach. 5. miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu, a 6. - Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem. Sklasyfikowano 21 placówek.

Najlepsi budowlani olimpijczycy z Małopolski otrzymali dziś na Politechnice cenne nagrody (m.in. laptopy, tablety, sprzęt turystyczny, specjalistyczne książki) ufundowane przez rektora PK prof. Jana Kaziora, dziekanów Wydziałów Inżynierii Lądowej oraz Inżynierii Środowiska PK, a także sponsorów, m.in.: firmę Fakro, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Krakowie. ]

W 30. Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych wzięło udział 2795 uczniów ze 158 szkół z całej Polski. Rywalizowali najpierw w etapie szkolnym, a następnie w 12 okręgach w zawodach regionalnych, z których najlepsi zakwalifikowali się do rywalizacji centralnej. Odbędzie się ona 6-8 kwietnia w Białymstoku z udziałem 90 czołowych młodych budowlańców z całej Polski. Będzie wśród nich 12 finalistów z Małopolski, których gościła dziś Politechnika Krakowska.

Laureaci etapu okręgowego 30. Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych:
1. Krzysztof Zelek (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
2. Jacek Trela (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
3. Natalia Czamara (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
4. Andrzej Dutkiewicz (Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie)
5. Paweł Wojtas (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
6. Marcin Kowalczyk (Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem)
7. Józef Kucharczyk (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
8. Krystian Ptak (Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie)
9. Mateusz Pajor (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
10. Klaudia Tokarz (Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
11. Kamil Orkisz (Zespół Szkół nr 1 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Andrychowie)
12. Marek Bułat (Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach)

Ranking szkół
1. Zespół Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej
2. Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie
3. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej
5. Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu
6. Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego w Zakopanem

Na zdjęciu - nagrodzeni olimpijczycy z opiekunami i przedstawicielami Politechniki Krakowskiej

Małgorzata Syrda-Śliwa Rzecznik prasowy Politechniki Krakowskiej
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij